Aprilia Atlantic 500 (2002)

Vlastník Čoproň
Vloženo 1.11.2016
Aktualizováno 2.1.2018

Je to mohutnější skutr. Dostatečně silný, dostačně rychlý a dobře akcelerující. Vyhovující pro nákupy i na cestování. Půllitrový jednoválec má zvuk silného pomaloběžného motoru.

Honda FJS 500 Silver Wing: Našel jsem jako cenově dostupnější Atlantic
Suzuki AN 400 Burgman: Atlantic mi připadá lepší.

První dojmy - Moc jsem toho zatím nenajezdil. Na sériově vyrobené motorce si připadám divně. Proto než začnu jezdit, pustil jsem se do úprav. Hlavně se snažím udělat ze skutra motorku. Sedět jak v kuchyni na židli bych si nezvykl. Tak sedadlo, řidítka, předkopy. Tedy i padáky, a když už, tak padáky a když padáky, tak přídavná světla, motorkový plexištít no a už to jelo. Přednímu blatníku sluší chromový rámeček. Stále je to ve vývoji a víbůh, kde přestavování a úpravy skončí.

Doplňky na motorce - Tak zatím krom toho, že jsem přezul na zimní gumy, nejviditelnější doplněk je obří kufr ze čtyřkolky a boční kufry. Ty jsem osadil osvětlením. Původní zadní světla jsem zalepil folií a přestříkal. Na zadní kufr nosič a teleskopické tyčky na vlaječky. Původní sedadlo jsem vykuchal a dal si tam sedadlo z Dragstára. Mám ho rád. Pohodlíčko. K tomu jsem si upravil i řidítka. Trochu níž, trochu dopředu a skoro metr šířka. Zrcátka s blinkry mám objednané. Taky mnohem větší čelní plexi. Pořádný padací rámy. A předkopy. Na padací rámy přídavná světla a blinkry. Připravené mám hi-fi, modré LED podvícení a alarm. Zatím.

Nemůžu napsat recenzi. Ještě jsem na motorce nejezdil. Nejdříve jsem musel vyměnit vadný regulátor napětí. Baterie se nedobíjela. Ale jak jsem se dočetl, bývá to častá závada. Potěšilo mě, že se dá na skútr sehnat zimní pneu. Na choppera jsem nesehnal a chápal jsem to jako omezení celoročních motorkářů. Tak jsem hned na zimu zakoupil. Taky jsem dal větší plexi. Tak snad překonám i horší počasí. Mimo jině teď mám úložný prostor srovnatelný s kufrem menšího auta. Koupil jsem si kufr na čtyřkolku (75 litrů), boční kufříky (2x 18 litrů) a pod sedadlo se vejdou dvě velké helmy. Nepočitám skříňku pod řidítky, tankvak a nosič na zadním kufru.

PaVer
PaVer napsal 21.01.17 v 21:07 1b.

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 12.11.16 v 11:33 10b.

Přestavba maxiskútra na "čoprskútra" je rozhodně zajímavý nápad a dal jste si s tím evidentně práci. Jen si nejsem jistý zda pro podobný zásahy do originálního designu najdou pochopení i pracovníci technický kontroly, až tam se strojem v budoucnu přijedete na "focení"

Sám se lehce obávám, že budu mít v příštím roce peripetie už jenom za odstranění zadních sériových (pro bezpečnost provozu nevyhovujících) světel, která jsem zaměnil za světla nesériová (bezpečnější) s čirou optikou. Ale uvidíme, brod je ještě daleko, takže si kalhoty nestahuju...

Jinak ať se celá přestavba povede podle představ i přání stavitele a ať v příštím roce Aprilia Choppertic 500 slavnostně vyrazí na silnice. Bez ohledu na zvolenou vzdálenost si vyjížďky užívejte ve zdraví a s úsměvem od ucha k uchu

Opl
Opl napsal 10.11.16 v 07:37 10b.

Tak tohle má šmrnc

Ještěra
Ještěra napsal 02.11.16 v 20:15 10b.

Ani bych nepoznala, že to je ten původní "vrak". OK, super, ale uvádíš, žes na tom ještě nejel. Tak ať Ti všechny úpravy sednou na tělo. Dávám 10b. už za koukání A co pak za jízdu???

fery251
fery251 napsal 02.11.16 v 19:23 10b.

Tak to je hustá přestavba. Ale vypadá fakt dobře... Za mě 10b