Yamaha XT1200Z Super Tenere (2012)

Vlastník staky
Vloženo 24.10.2016
Aktualizováno 27.2.2024

Spnený sen. na prvý pohlaď ma upútala v bielom a verzii worldcrosser Premium. Konečne motorka pre 2 metrového a 95 kilového -chlapa na ktorej sa cítim dobre...

Motorka koupena od FIRMA:MOTOR TECH (České Budějovice 2) - predajca Yamaha - České Budějovice Motor Tech s.r.o. super prístup došiel aj priamo majiteľ , krorý menil Tenerku po 4 rokoch za novú yamahu MT10 (už mu ju tam strojili). Jednanie na úrovný stav motokry ako nová. Pán bol puntičkár stale ju mal naleštenú v terenu nikdy nebol .Pri poslednej garančke min. mesiac +Obuté nové gumy .Dodal mi aj všetky faktúrky , čo dal za garančky a doplnky... Super jednanie.Po odkúšaní som to okamžite bral.

První dojmy - prvá jazda 400km ceste domov. Prekvapilo ma že taký skoro 300kilový kolos sa ovláda ľakšie ako moje TDM-ko !!!super !!! dokonalé ťažisko .Zatial len rezim T mám rešpekt , režim Sport , až si na seba trocha zvykneme. Akrapovič nesklamal super zvuk . Je to ako tank na kolesách .

Motorku bych doporučil pro - motorka je vhodná hlavne pre vyšších ľudí a pre každého , kto má rozum a aj pud seba-záchovi . Pretože od 5000ot/min motorka ožíva motor a je to strela na kolesách. (môj pocit )

Doplňky na motorce - bočné kufry , kryty ,carbón, mlhovky a Akrapovič - vo výbave worldcrosser Premium. 1 majitel dokupoval : + top case, vyhr. hefty origo Yamaha a platňu pod ňu + ukazatel rýchlosti Gripo a GPS-ku zo zamykatelným držákom od Turatechu...
Ja plánujem dať vysoké origo turistické plexi a deflektori , padací ram turatech, led blinkry yamaha ,plastový kryt pod sedlo carbón +vyrobit neaký plastový kryt z opačnej strany, preleštiť vyfuk a zvody,
prešit a zmekčiť sedlo , dať neaké polepy a carbon foliu + krytky Abs a rozšírenie stojanu od Rafana(mimochodom dík moc!!!Peťo!!! za všetko) ,NC pačky a zrkadlá r 2015

ako som už písal:Konečne motorka pre 2 metrového a 95 kilového -chlapa na ktorej sa cítim dobre... Je hodne pohodlná -Jazdné vlastnosti zatial dobré krásne žehlí nerovnosti.Príde mi hlučnejšie radenie asi to robí ten velký obsah motoru.MOžno len prvý dojem.Sedlo mi prišlo po 400km celkom tvrdé (dám prešiť + 10mm pametovú penu) malo by sa to zlepšiť. Uvidíme .Zatial len cesta !!! su tam obuté hladké gumy. Takže terén asi moc nie. Chcelo by to Michelin Anakee 2 .Alebo podobný vzor. časom vymeníme. Nakoniec Metzeler Karoo 3 a paráda...

boubín
boubín napsal 15.03.21 v 09:54

Ahoj, znovu s obdivem prohlížím tvoje úpravy a to mě inspiruje k úpravám na mé ST. Ctěl bych tě ještě poprosit o radu kde jsi sehnal, popřípadě jak a z čeho jsi vyráběl levý podsedlový kryt. Je fakt parádní a já bych chtěl něco podobného. Jestli budeš tak laskav a info mi poskytneš, budu ti vděčný a ušetříš mi spoustu starostí a námahy.
Děkuju Drn

boubín
boubín napsal 03.03.21 v 11:46

Ahoj,prohlížím tvoje úpravy a musím uznat,že nemají chybu,fakt super.Chtěl bych tě ale poprosit o radu jakým způsobem jsi lepil ty karbon folie. Já to zkoušel s horkovzdušnou pistolí,ale v členitých tvarech se mě to pořád nedařilo.Pokud si to přečteš,budu ti vděčnej za rady.Jo,já mám folie z aliexpresu.Moc děkuju
Drn

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.07.17 v 23:55 10b.

Roman27395
Roman27395 napsal 30.03.17 v 12:08

Super,super,super!!!

spike-cz
spike-cz napsal 09.03.17 v 09:06 10b.

krasavice, gratuluju