Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V (2014)

Vlastník Rokyt
Vloženo 24.10.2016
Aktualizováno 24.10.2016

Nepřehlédnutelná motorka s charakterem a ryzím motorem.

Motorka koupena od Dovoz z Něměcka-Hr.Fricke Dresden

Moto Guzzi Stelvio 1200: Stejný charakter motoru, ale menší kapotáž na silnici a hlavně dostal jsem nabídku na Norge, která se neodmítá!
BMW R 1200 GS: Sice technicky super, ale profláklý typ bez charakteru. Cena neodpovídá!

První dojmy - Dojmy z designu jsou sice individuální, ale přesto italský je špičkový. Pokud stojí, užívám si uceleného vzhledu a provedení, když usednu, tak si hned uvědomím respekt k vyzařující síle.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro zkušenější jezdce, kteří očekávají charakter motoru a nechtějí zapadnout v davu standardu.

Doplňky na motorce - Základní výbava nabízí prakticky vše, ABS, vyhřívané gripy, elektricky stavitelné plexi, boční kufry. Dle potřeby tedy doplnit topcase a pro vyšší postavu může být vhodný doplňkový štítek na zvýšení plexi. Navigace pak podle potřeby.

Moto Guzzi má HISTORII, ale nejen to. Je to motorka s charakterem ryzího stroje , budící respekt a poskytující radost z jízdy. Nezapadne v davu, sice nekopíruje vždy trendy ale o to víc je svá. Tedy chce a nabízí oboustranný vztah.
Není to žádná lehká holka z východu a tak respekt při prvním nasednutí jen vzrůstá. Po nastartování potvrdí svůj ryzí charakter motoru i sílu a přátelsky se zakývá na strany. Po rozjetí je ale poslušná a ovladatelná, svou sílu a individualitu neskrývá za uhlazenost a elektronické hračičky. Zkrátka motorka pro toho, kdo respektuje a zároveň si užívá.
Není to pro začátečníky a je potřeba si na sebe zvyknout, ale pak nastává plná radost z jízdy, bublání motoru i jeho síly.
Na silnici se v provozu chová klidně, ale dle potřeby umí vystřelit a být na špici.
I ve dvou je to spolehlivý cesťák na delší cesty, posaz je pohodlný i pro spolujezdce.
Tedy ideální společník pro toho, kdo chce jezdit na motorce krajinou a užívat si. Kufry jsou dostatečně velké a topcase pojme i 2 integrálky.
Ale i po městě není problém, jen nečekejte vlastnosti a rozměry skůtříka pro kličkování. Je to dospělá mašina budící a vyžadující respekt.
Pohodlnou černou limuzínu hledejte ale jinde. Guzzina je svébytná.

bilihor
bilihor napsal 04.03.17 v 08:40 10b.

Moc hezká

lukee159
lukee159 napsal 23.12.16 v 08:35 10b.

Krásný Norge! Taky jsem o něm uvažoval, i o této barvě. Nakonec se ale objevilo krásné Stelvio... ať slouží a snad někdy na srazu!

Sete
Sete napsal 31.10.16 v 18:15 10b.

Pěkná Kozza

Bobr60
Bobr60 napsal 31.10.16 v 18:13 10b.

Krásná Guzzi, já mám sice radši nahatý holky, ale stejně dávám 10

Kostelník