Yamaha YZF-R1 (1999)

Vlastník kuja53
Vloženo 21.10.2016
Aktualizováno 10.5.2019

R1 co jiného psát víc. Je to jeden ze splněných snů.

Motorka koupena od FIRMA:Miloslav Kubálek - Motosalon Beneš

Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa: Celkem težká a na moje 100-200km courání po kraji je to zbytečnost.

První dojmy - Zatím sem najel pár stovek metrů, jenom v rámci testovací jízdy. Zatím vypadá, že si spolu asi užijeme spoustu klidných kilometrů při brouzdání krajinou. Po přesednutí z Fazeru je skok ve váze na rukou, ale přijde mi to přijemnější.

Motorku bych doporučil pro - Pro nekoho, kdo nema v hlave na*rano a nenecha se unest egem pri toceni heftem. R1 vyzaduje kompletni soustredeni.

R1 první generace je i přes popisovaný negativa různě po fórech stroj, nad kterým sem slintal v 15 letech v motokatalogu. Po mnoha letech, kdy jsem nejezdil a občasném pokukování byla pořád v hledáčku. Letos na konci sezóny už bylo jasný, že Fazer půjde o dům dál, jelikož mě pocitově už nevyhovuje. Je to moc hodnej stroj a člověk má občas chuť si zablbnout, takže sem vnitřně začal přemýšlet, jakou cestou jít. Litrovejch Fazerů je na prodej spousta, ale bal sem se nedostatku emocí jako u šestky. No a jakmile se v inzerci objevila R1 v zachovalém a originálním stavu, tak nebylo moc co řešit a bral sem. Ano mnozí budou namítat, že to úplně originál stav není a budou mít pravdu. Původni majitel nechal nastříkat spodní klín na červeno a podsedadlovou část taky. Tím, že to jsou originál plasty a nikde jsem po sundání nenašel vaření, usuzuju, že se mu červeno-bílá kombinace nelíbila.

No a jak jí ubližím nebo pomůžu já se uvidí až v další sezóně.

18.11.2016 - Tak mi to nedalo a pri poslednim dni, kdy bylo celkem teplo a sucho jsem vyrazil na kratkou projizdku kolem komina. A musim zkonstatovat, ze na babicku jede furt dost slusne. A taky musim napsat, ze mi perfektne padla do ruky, ikdyz na to nemam vubec konfekcni velikost (180cm/100kg).

Po jizde sem sundal kapoty, abych se konecne podival, co sem to koupil za skladacku a prekvapive to skladacka neni. Vsechno je original, tak jak vyjelo z fabriky. Jenom spodni ctvrtpanel, predni blatnik a podsedlova cast byli strikany a to z duvodu, ze se s tim puvodni majitl sklouznul v maly rychlosti a poskodil bublinu na spodku a ulomil riditkem drzak plastiku. A vic dilu bylo strikanejch, protoze by to jinak k sobe neladilo. Ale nechapu, proc kdyz to nebyla zadna rana a kapoty jsou jinak v celku, ze tam nedali original bilou. Jinak sem nenasel nic, co by odpovidalo oprave, bouracce nebo neoriginalnimu dilu. Vsechny kabely a hadicky maj original spony a opleteni. Takze ac sem tomu neveril, tak nakonec velka spokojenost s koupi.