Ducati Multistrada 1200 Enduro (2016)

Vlastník havranota
Vloženo 17.10.2016
Aktualizováno 23.12.2016

Univerzál na pohodové cestování ve dvou i na blbnutí sólo. A je jedno jestli na asfaltu, nebo mimo něj.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky)

BMW R 1200 GS Adventure: Široké sedlo u nádrže, nedosáhl jsem dobře na zem. Nevzala mě za srdce :-(

První dojmy - Bože takovej macek!!! A vono to jede a hodně rychle a vono se to dobře ovládá a vono to dobře brzdí! Prostě bomba!! Dračice překypující emocemi. Umí toho víc než já. Bezvadný motor, výborně ovladatelná na silnici. Perfektní podvozek a brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Multici bych doporučil někomu, kdo už má něco najeto. Pro začátečníky je to drahý učební nářadí.

Doplňky na motorce - Touring paket
Enduro paket
Po řádné gumy do terénu

Vybíral jsem mezi BMW GS ADV a DUCATI. Bávo jsem měl půjčené na 1 hodinu, Multici na víkend a už jsem ji nechtěl vrátit.
Objednal jsem ji s Touring paketem. Když konečně přišla, zažíval jsem druhé vánoce. Nejdřív jsme se oťukávali, ale po 500 km už jsme si rozuměli (+ ten víkend zapůjčení asi 500 km).
Semiaktivní podvozek je prostě úžasný. Perfektně se přizpůsobuje stavu cesty po které jedete. Reaguje opravdu bleskově. Vezmete ostře za brzdu a přední vidlice okamžitě ztvrdne. Motorka se tolik nepotápí.
Jízdní režimy jsou super:
Chce se vám závodit? Pár kliknutí palcem levé ruky - režim Sport, na cca 2 sec. zavřít plyn a mašina znatelně ztvrdne, reakce na plyn je okamžitá a z motoru se stává nabroušený supersportovní agregát.
Je libo, offroudek? Klik, klik OFFROAD režim a motorka změkne, reakce na plyn je uhlazenější, motor je beránek se 100 kobylama.
Je libo cestovat 1000 km. Klik, klik TOURING režim a mašina se změní v příjemného cestovatele.
Režim Urban nepoužívám. Pro mne je tam jaksi navíc...
To vše můžete dělat za jízdy. Stačí jen na cca 1-2 sec. zavřít plyn. Vše proběhne hladce a rychle. Navíc si všechny parametry můžete upravit dle osobního vkusu v menu palubního počítače a uložit.
Jelikož mne to pořád táhne mimo silnice, tak jsem s Multicí bohužel už párkrát plácnul. Naštěstí v minimální rychlosti. Odnesly to blástry s blinkrama a pár škrábanců na Al pleších na nádrži. Dokoupil jsem proto Enduro paket. Vyměnil plastové blástry za blástry s kovovou výztuhou (použito z enduro paketu z předchozího modelu Multistrády) a samozřejmě gumy se špalky. No a hurá do pískovny! A světe div se - zase jsem ji při výjezdu položil (moje začátečnická chyba). Zvedám mašinu, hledám škody, ale žádné nenacházím!! Vyklepal jsem písek, ometl prach a jede se dál ...

Keymal
Keymal napsal 30.03.19 v 21:17 10b.

jo, jo, krasavice. 10 bodíků, jak jinak

pavelsvagerka
pavelsvagerka napsal 01.03.18 v 11:46 10b.

Pěkný moto, s těmi chlupatými pneu to vypadá pěkně! Jo proč más pod plexi tu pásku,aby ti nedrnčelo? Dá se to řešit jinak, kdyby si chtěl dám ti vědět jak!

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.07.17 v 23:59 10b.

MiKas004
MiKas004 napsal 12.04.17 v 08:48 10b.

Překrásná motorka, ze současné nabídky jednoznačně ta nejhezčí.
Bez váhání 10b

davsoonn
davsoonn napsal 14.12.16 v 08:27 10b.

bomba