Honda CBF 600S (2004)

Vlastník Venca_Frydek
Vloženo 10.10.2016
Aktualizováno 30.1.2017

Super motorka pro lidi, kteří přesedlávají z něčeho slabšího (tak jako já z CBF250)

Yamaha TDM 900: Cenově dražší, na trhu s ojetinami jich nebylo až tak hodně.

První dojmy - První dojem - paráda a hrůza zároveň. Nárust výkonu z předchozích 16kW na 57kW je opravdu znát. První svezení bylo až při koupi a odvozu domů. Posed si nemůžu vynachválit, špatná viditelnost v zrcátkách dle recenzí ostatních. Po nasednutí jsem musel rychle zapomenout na zažité zkušenosti se slabší 250kou, dát si bacha na plyn a spojku.

Motorku bych doporučil pro - Myslím že hlavně pro ty, kteří chtějí něco jednoduchého, nenáročného na údržbu a lehko ovladatelnou

Doplňky na motorce - Padáky, zadní kufr origo Honda

Moto vybráno jako další stupeň motoživota.
Předchozí CBF250 byla super, ale je třeba něco "pořádnějšího" na delší cestování. Při prvním nasednutí bylo jasné, že posledem mnohem pohodlnější než CBF250.
Výkon byl samozřejmě znát, přeci jenom přechod z 16 na 57kW je jasná změna. První jízda sice byla velmi opatrná, motor jsem točil do 4000ot, ale i na šestku při 70km/h byla akcelerace brutální.
Trochu zápasení samozřejmě bylo, řídítka se chovají jinak, zvyklosti z 250 jako třeba rychlejší pouštění spojky jsem musel velmi rychle vytěsnit z hlavy, protože bych jí postavil lehce na zadní, a spousta jiných drobností. Skoro mi to připadalo, jako bych poprvé sedl na mašinu. Po 40km už to bylo lepší.
Časem doplním zkušenosti, až najedu alespoň 1000km, po pár kilometrech ještě nemůžu moc hodnotit.

Trošku zamrzí absence hlavního stojanu a absence palivoměru. Na obojí se dá zvyknout a stojan se dá dokoupit (ikdyž za nemalých 4000,-). Trošku více zamrzí zrcátka, které jsou umístěné tak, že půlku výhledu zakrývají ramena řidiče.
Co mi přijde jako luxus který neznám, jsou výstražné blinkry .

Každopádně změny nelituji, šestikilo už vypadá konečně jako dospělá motorka a dle recenzí je to optimální přechod do silnějších strojů.

Obi2202
Obi2202 napsal 14.10.16 v 06:27 9b.

Pěkná taky jsem nad ní uvažoval

skosik
skosik napsal 11.10.16 v 10:41 10b.

Moc hezký kousek,tak přeji hoodně št'astných kilometrů v další sezoně