Jawa 350/640 (2016)

Vlastník Kire640
Vloženo 7.10.2016
Aktualizováno 18.5.2018

Splnění snu. Chtěl jsem vysloveně třiapůli, vzhledově se mi 634 líbí moc. A ještě k tomu funglovku, komu by se to nelíbilo...

Motorka koupena od FIRMA:JAWA moto (Brodce) - Ochota, mohu jen chválit.

První dojmy - Třindu znám, měl jsem už tři, takže nic výrazně nového. Je znát, že je motorka nová, vše jde trochu více ztuha (řazení, spojka apod.). Úžasná je přední brzda, brzdí velice dobře. Brzdy určitě nejsou slabinou tohoto motocyklu. Cesta domů proběhla hladce, vzhledem k novému motoru jsem jel zvolna.

Motorku bych doporučil pro - Tuto jawinku bych doporučil fandovi značky. Dále tomu, kdo by chtěl sedlat motorku s vlastnostmi veterána, ale tady jí může mít novou a nemusí řešit zásahy a problémy po předchozích majitelích. Tomu, komu stačí 2 takty, 4 kvalty, to vše v lehkém oparu spáleného oleje :-).

Doplňky na motorce - Oproti standardní výbavě je tam chromovaný přední padací rám, systém odděleného mazání (olimaster), zadní chromovaný nosič a dvoubudík (místo digitálního sdruženého přístroje).
Časem možná přibude PAV.

Po Jawách 350 (634, 640 a 632) jsem se rozhodl ke koupi této krásky. Vím (nebo si to alespoň myslím), co mohu od této motorky čekat. Je to v podstatě nový veterán.
Zkušeností s touto konkrétní Jawičkou zatím moc nemám, neb jsem s ní najel ani ne 50 km. Ale z této krátké jízdy zatím mohu hodnotit brzdy jako dostačující (přední brzda brzdí opravdu velice dobře), podvozek - z té krátké jízdy si nemohu stěžovat. Časem přidám další hodnocení. Motor - vzhledem k tomu, že při odjezdu z továrny měla na válcích najeté asi 4 km, tak s hodnocením motoru určitě počkám. Ale jelo se mi opravdu dobře.

Moc se mi líbí

05/2018
1 971 km,
Jawinka byla na dvou garančních prohlídkách v Jawě v Týnci - Brdocích. Zpočátku byly trochu problémy s elektrikou (volné svorky a špatně upevněné dráty ve svorkách). Po odstranění tohoto problému Jawinka šlape jako hodinky. Chytá na první zápalku.

Kire640
Kire640 napsal 12.02.21 v 20:36

Bobe, něco přes 4 tis km, teď z hlavy nevím, až půjdu do garáže, upřesním to :) Ale ona je to vlastně 640 ve vzhledu 634 a motor638

Bob600
Bob600 napsal 12.02.21 v 16:16

Jo, 634 je prostě TOP. Kolik už máš nalítáno?

runda
runda napsal 19.03.19 v 11:16 10b.

Pěkná, moc se mi líbí ten nosič. Taky mám funglovku, ale už roku 1984 a kufr nebo alespoň nosič mi dost chyběl. Ať jezdí kolami dolů.

mrm
mrm napsal 24.03.18 v 17:13 10b.

krásná

Kire640
Kire640 napsal 14.11.16 v 11:59

Endy, myslím, že to smeknutí si zaslouží spíše Soňka. Ale jako vše s ní, nic není boj, ale souznění :).
Na dálky určitě bude Alpík. To je motorka na cestování pro nás ideální .