Yamaha FZ6 Fazer (2006)

Vlastník ZdeněkCBR6
Vloženo 30.9.2016
Aktualizováno 1.10.2016

Původně nebyla v hledáčku ale naskytla se koupě s možností protiúčtu za mojí ZX-6R.

Honda VFR 800: Naskytla se koupě FZ6 v super stavu

První dojmy - Oproti předchozí ZX-6R, je to moto z jiného těsta. Jiný posez, těžiště, průběh výkonu atd. První dojmy zvláštní, než si člověk trochu zvykne. Chod motoru kultivovanější, chybí mi trochu výkon oproti ZX-6R, moc mi nesedí digitální otáčkoměr a delší chod mezi kvalty

Motorku bych doporučil pro - pro občasné cestovatele, pro toho kdo si rád zařádí ale není vyloženě závodník

Doplňky na motorce - Moto v origo stavu, jen kufr GIVI, dokoupen držák telefonu - navigace

V plánu jsou laďáky, klín pod motor, padací protektory a možná vyhřívané rukojeti

Původně byl záměr VFR 800 V-tec ale prodej předchozí ZX-6R se moc nedařil tak jsem využil možnost protiúčtu u jistého prodejce a vybral si FZ6, protože byla v luxusním stavu, málo najeto, servisní historie, atd. Stále mám v hlavě VFR ale Fazer se mi líbí a začíná mě bavit víc a víc, tak uvidíme...

Moto je pohodlnější než ZX-6R, příjemný posez, výkon o něco menší než měla Ninja ale dostačující. Brzdy jsou lepší, ovladatelnost taky dobrá. Příjemná motorka jen tak pro zábavu i pro cestování. Motor šlape jako hodinky, výfuky origo jsou nudné. Když dostává za uši tak je celkem hladová.

Po koupi celková kontrola, výměna oleje, náplní, filtrů... a jen jezdit