Yamaha YZF-R1 (2003)

Vlastník Cochise23
Vloženo 30.9.2016
Aktualizováno 4.2.2018

Nádherná a ostrá mašina, která je sice hrozně rychlá, ale taky skvěle ovladatelná a jízda na ní je prostě super.

Honda CBR 1000RR Fireblade: Nesehnal jsem ji v takovém stavu, aby konkurovala R1.

První dojmy - První dojmy byly jen pozitivní. Vyjel jsem s ní na dálnici zkusit, co umí a umí toho opravdu hodně. Ty koně jsou prostě znát a akcelerace jak tryskáč z ní dělá opravdové dělo. Brzdy jsou přesné a zatím mě nezradily. Musím říct, že jede pěkně odspodu a svezení jedním slovem luxus. Byl jsem z ní trochu nervózní než jsem vyjel, ale myslím, že jsme si oba padli do noty a doufám, že nám to co nejdýl vydrží.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji někomu, kdo už něco odjezděno má, rozhodně ne jako první stroj po ukončení autoškoly.

Doplňky na motorce - Laďák, pancéřové hadice, padáky, KN filtr, gipro, tlumič řízení.
2017 nainstalován tlumič řízení od hyperpro, ukazatel rychlosti od gipro, klasické řidítka

R1 byla vždycky můj sen, i když letos jsem se díval spíš po fárošovi. Ale člověk míní a život mění a naskytla se tahle skvělá mašinka v super stavu a byla to láska na první pohled - od něj do koupě to trvalo 5 dní (z toho byly dva dny víkend ). Měl jsem trochu strach z pohodlí, ale srovnal jsem se krásně (185/95). Ve dvou jsem zatím ještě nejel, manželce se moc nechce, ale myslím, že to nějak dá.. co ji bude zbývat. Jízda jedním slovem luxus, motor, brzdy, ovladatelnost taky. O úložném prostoru se asi nemá cenu bavit, dám tam max lékárničku a pár drobností. Zatím ji mám jen chvíli, ale doufám, že poruchy nebudou žádné nebo jen minimální. Před příští sezonou klasický servis.
2017 před první sezonou (39 000 km) udělán kompletní servis - seřízení ventilů, nový rozvoďák, nové svíčky, nové náplně (olej, brzdovka), seřízení brzd. Už jen trochu lepší počasí a vyrazit ven.

PaaayaR
PaaayaR napsal 14.06.17 v 15:05 8b.

Je to kraska ! Koukam na tu barevnou kombinaci a taky ta cerna ma neco do sebe.

charon87
charon87 napsal 28.10.16 v 11:49 10b.

Pekna! R1 je bestovka