renocar_unor

Harley Davidson XL 1200V Seventy-Two (2016)

Vlastník R-2
Vloženo 28.9.2016
Aktualizováno 28.7.2019

První funglovka od HD doma.
Že to bude Sportster bylo jasné hned, jestli 72ka, to chvilku trvalo.

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Praha - Klasik Mot

Harley Davidson XL 1200X Forty-Eight: Bobber, nebo chopper, toď byla otázka, řídítka nahoru mi padly lépe do ruky, navíc kolik je na cestě 48 a kolik 72? :-)
Harley Davidson XL 883N Iron: Přece jen zvítězil větší motor a i klasický vzhled chopper

První dojmy - Svoboda na silnici, pohoda za řídítky, kdy nehledám rychlost a rekordy, ale kdy si užívám každého metru. Motorka pro toho kdo nespěchá, nepotřebuje ujet na nádrž 500km a nepotřebuje být schovaný za plégem, nebo kapotou. Navíc ten motor, ten je jako všechny vzducháče od HD návykový.

Proč sem si ho vybral? Asi jediný poslední klasický chopper s 21 kolem na předku, dostatečně velkým motorem, opičákama od výrobce a spoustou toho co se mi líbilo.

Jízda je o pohodě, o tom, že jste na cestě a nemusíte nikam spěchat, jste tam vy a motorka, co pod váma brumlá, klape a jede, víc nepotřebujete. Ono taky na ní není nic navíc, jen motor, řídítka a sedlo, víc nehledejte. Koupil jsem na bok tašku, přece jen aspoň lékárnu, peněženku a tričko někam dát musím a s baťohem to není ono.

Motor je prima společník, krásně táhne dole a hořejšek... já ho nepotřebuju, většinou si vystačím s 2.000tis otáček, když je třeba tak ho chvilku podržím i víš, ale proč?
Brzdy příjemně překvapují, oproti druhému Sportymu co je doma mě přijde zvláště předek parádní.
Podvozek, no předku sem se trochu bál, ta 21 je fakt slabá, ale zatím opak je pravdou a předek jen chválím, zadek, bych bral asi malinkato měkčí (sakra nezávodím, tak tvrdej nepotřebuju), ale jde to.
Ovladatelnost - zvyknete si na opičáky a je to v pohodě.
Spolujezdec - na co? Je to solo...
Úložný prostor - z fabriky nula.
Servis - zatím jen první

exdredlock
exdredlock napsal 29.01.17 v 21:23 10b.

Se vším stebou souhlasím,dobrá volba mám 72 čtyři roky a jsem po pár upravách spokojen a neměnil bych.Přeju mnoho štastných km.

fatman
fatman napsal 05.10.16 v 20:35 10b.

Gratuluju
10bodů
Klasickej chopper, aby člověk pohledal...Dvaasedmdesátku okukuju od zavedení do výroby...
krááása veliká a fest stylovka

greydog
greydog napsal 04.10.16 v 14:58 10b.

l333v
l333v napsal 29.09.16 v 11:48 10b.

Super vyber! libi se mi tak at slouzi a hodne stastnych km bez nehod preji!