ČZ 175/502 (1962)

Vlastník aklenot
Vloženo 26.9.2016
Aktualizováno 3.1.2021

Již pár let koukám po ČZ 175/502 libí konstrukce, odlišnost a tak trochu ten čumák je proste boží.

První dojmy - Motorka zakoupena bez TP, ale za to v relativně pěkném patinovém stavu bez monstrozní koroze, téměř bez koroze. Prasátko startuje, ale zatím nejezdí. Pevně doufám v to, že jezdit bude a bude sloužit, chlívek dostal, teď bude sloužit mě :-D

Zareagoval jsem na inzerát na Prase 502 s dynamostartérem, zaujalo mě, že je z nedaleka. Chtěl jsem se zajet jen podívat a pak se rozhodnout. Od ženy mám slíbeno, že mi tento stroj zakoupí za 5 let k 30. narozeninám ...

... no koupila mi ho už teď

Dokonalé není, mohlo by to být lepší, ale to už by asi bylo skoro dokonalé. Chodil jsem stále dokola a nakonec jsem neodolal, prostě jet si pro prase, kterých je málo a ještě tam nechat tohle, které bylo ve slušném a hlavně na 95 % v kompletním stavu by byla blbost. Prasátko zakoupeno včetně rezervy, přesně jak jsem chtěl, prostě tady najednou moje skoro vysněné prase bylo a nemusel jsem jet někam 200 km, bylo ode mě cca 15 km, to už by se nemuselo opakovat!

K motorce mám i staré odhlášené noty, takže původ by šel dohledat = jezdil na tom samej pražák

Už se těším na první cestu nebo aspoň ujetý kilometr, snad bude sloužit - jestli ne, zavřu ho do chlívku a za trest mu nedám najíst !

Rád bych ho ponechal v tomto patinovém stavu, bohužel predchozí majitelé natřeli černý lak, nejakým štetkolakem. 60% laku na motorce je v původním, pěkném stavu. Štetkolak je zatím odolný, na pár místech je krásné černé lakovaní, sundavám tedy štetkolak a jsem zvědav co tam na mě vykoukne.

Na fotkách ještě s plechama u lišt, plechy jsem sundal a pod tím pěkný lak, uvidíme co odkreju dál.

Co na moto není: - sklo přední paraboly, klakson, kryt řetězu ( ten mám )

Transport:

Prasátko prošlo již nyní GO motoru a kompletní repase podvozku, natáhla se nová elektrika a udělal se nový černý kabátek. Výsledek je více než dobrej, Kuba350 odvedl kus dobré práce.

Najeto:
Sezóna 2016 - 0 km
Sezóna 2017 - 0 km
Sezóna 2018 - 1112 km
Sezóna 2019 - 1205 km
Sezóna 2020 - 650 km

Bajz0
Bajz0 napsal 24.03.21 v 11:13 10b.

Ked rozsirim garaz o chliev tak sa raz mozno aj pomesti..

bruttopyr
bruttopyr napsal 10.01.21 v 21:59 10b.

Jeden zweitaktní DDR zázrak táhne druhou zweitaktní nádheru!
Moc pěkná barevná kombinace.
A jak tam vidím i tažné na PAVa, tak si myslím, že nebude trvat dlouho a dáš tu i foto soupravy čuněte s PAVem...

valivali
valivali napsal 04.01.21 v 12:59 10b.

10 za sestavu

Sob78
Sob78 napsal 03.10.16 v 20:25 9b.

Stylově přivezeno Takové prase je vždy parádní z každého úhlu! Gratuluji k vysněnému vepříkovy

Slam
Slam napsal 03.10.16 v 05:44 10b.