Honda CBR 600F (2011)

Vlastník JohnyLu2
Vloženo 21.9.2016
Aktualizováno 3.10.2016

Výborně ovladatelná motorka, super stroj pro začátečníka.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I)

Yamaha FZ8 N/S: Rozhodnul vzhled, Honda se mi nakonec líbila víc.
Honda CB 600F Hornet: S kapotáží se mi líbila víc :D
Aprilia SL 750 Shiver: Rozhodnul vzhled, Honda se mi nakonec líbila víc, jinak tato motorka má výborný zátah již od nízkých otáček.

První dojmy - První dojmy z jízdy byly pozitivní, motorka je jednak velmi dobře ovladatelná a také celkem pohodlná. Původně jsem přemýšlel ještě nad Hornetem, ale kapotovaná verze se mi jednak líbí víc a jednak působí mohutnějším dojmem.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Na motorku jsem dokoupil padáky rutan do kapotáže(už se mi vyplatily, když mi borec s karavanem motorku shodil na zem), dále reflexní proužky na kola, tankpad a držák na zadní kufr.

Je to moje první motorka, a proto jsem chtěl něco "slabšího", dobře ovladatelného a co se mi bude navíc ještě líbit.

Po roce a půl můžu říct, že Honda CBR 600f je velmi povedený stroj, se kterým se dá jak cestovat ve dvou tak užít svižnější cestu v serpentinách.
Motorka velmi dobře padne do ruky, posez je trochu sportovnější, něco mezi supersportem a cesťákem. Sedlo by se dalo označit za celkem pohodlné, bez újmy jsem na něm zvládnul sedět s několika menšíma přestávkama 750km, a spolujezdec si taky moc nestěžoval.
Jinak je to výborně ovladatelná motorka, která navíc ještě dobře vypadá. Pro rychlejší jízdu je ale potřeba motor točit tak nad 5tis/ot. Brzdy jsou vynikající, hlavně teda ty přední. Při vysokých rychlostech se dá celkem úspěšně schovat za přední plexi což je taková menší výhoda oproti naháčům.
Spotřeba je přijatelná, při průměrné cestovní rychlosti kolem 100km/h se dá i ve dvou dostat na spotřebu kolem 5l/100km(mám vyzkoušeno). Při rychlé jizdě max. tak na 6-7l/100km.
Co se týče nedostatků tak při svižnější jízdě bych uvítal přesnější řazení, nevim jestli je to jenom u mé motorky ale když točím motor do těch nejvyšších otáček občas mi tam místo rychlosti skočí neutrál. Dále na můj vkus trochu dražší autorizovaný servis, ale to bude asi problém u všech značek a menší výběr doplňků na motorku. Jako nevýhodu bych uvedl i slabší zvuk, chtělo by to laďák.

Jinak absolutně bez výtek a můžu jenom doporučit.