Suzuki GSF 600 Bandit (1995)

Vlastník .Eddie.
Vloženo 17.9.2016
Aktualizováno 4.11.2020

Čtyrválec vzduchem chlazený krmený čtveřicí karburátorů krásně dominuje celé motorce... Chtěl jsem nějakou starší klasiku a tohle Bandit naprosto splňuje.

Yamaha FZS 600 Fazer: mnou vybraný kus byl v špatném stavu
Ducati Monster 620: Na Ducati si ještě počkám :-)
Honda XL 600V Transalp: přece jen víc jsme na ty naháče

První dojmy - Motorka je celkem velká a pohodlná na sedačce je dostatek místa jak pro řidiče tak spolujezdce. Za jízdy dobře ovladatelná, motor zabírá už od cca 3000 otáček ale ta správná zábava je až od 9000 :D Převodovka je prostě super, řazení je přesné a rychlé a ten zvuk když zapadne kvalt je libovej :D

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo ocení kus poctivého železa

Doplňky na motorce - -široká hliníková řídítka
-led blinkry a zadní světlo
-prošívaná sedačka
-boční brasny, tankvak

10.9.2016
Svoje milované CB jsem já blbec poslal na konci loňské sezony do věčných lovišť, přes zimu pořídil auto a nákup nové motorky odložil na neurčito. Celé léto jsem trpěl jako pes a těšil se až opět usednu za řídítka. Sezona skoro u konce a já byl rozhodnutý že prostě už musím něco koupit jinak se snad zblázním :D denně jsem prohlížel inzeráty a čekal až se něco zajímavého naskytne má podmínka byla max 35 kw v techničáku (jsem lenoch a řidičák si ještě nerozšířil)
Na pár motorek jsme se jel podívat ale většinou to bylo nic moc, jezdil na tom mlaďoch a moc péče motorce nedal. Až se naskytl Bandit a já si říkal čtyrválec jsme ještě neměl tak proč to nezkusit :D jedné co mě odrazovalo že se motorka nacházela v nejzápadnějším cípu republiky a já to k ní měl 400 km. Pán mě do telefonu ujišťoval že na svůj rok to je výjimečně zachovalí kousek a tak jsem si řekl že to risknu. Na cestu jsem vyrazil se svým nejlepším moto parťákem v sobotu ve 4 ráno a před desátou stál před svým budoucím strojem. Motorka byla opravu moc pěkná jediné pneumatiky jsou na odpis ale co.. Pán byl moc fajn tak jsme si plácli a já se vydal na úmornou cestu k domovu po českých dálnicích. Jízda byla dlouhá a náročná ale jí si užíval že jedu na motorce

Takže takhle jsem se stal hrdým majitelem 21 let starého bandita

30.9.2016
Asi týden zpátky motorka dostala nové pneumatiky volba padla na Pirelli sport demon a je to paráda. Motorka se chová skvěle nervozita s kterou šla do náklonu je pryč a já si užívám každou zatáčku, už i stupačka lízla asfalt :D
I tomu motoru začínám přicházet na chuť, on ten dlouhý rozsah otáček má taky svoje kouzlo a laďáček má fajn zvuk když jí zatáhnu za plyn

6.8.2017
Po delší odmlce přidávám další postřehy z našeho soužití. Zuzka podstoupila na jaře velký servis, od té doby máme najeto 4 tisíce kilometrů. Něco bylo motání kolem komína ale většina více denní výlety po republice a kousek za hranice. Člověk na ní zvládne najet stovky kilometrů denně v zatáčkách se spolu i dobře pobaví a pořád má dost elánu na to vydržet na Moravě popíjet celou noc :D Nenapadá mě věc kterou bych jí vyloženě vytknul, prostě vše šlape jak má.
Jen co jsem si upravil tak byla řídítka, zvýšil jsem je o 2 centimetry pro lepší posez, sehnal jsme ještě jedny účka co drží řídítka v brýlích a dal je pod ně, všechna kabeláž dobře vyšla a vypadá to vcelku přirozeně. Na cestování jsem koupil textilní brašny s uchycením na motorku není problém, a rozdíl v jízdních vlastnostech jsem nijak nepostřehl. Ještě doplním drobnost co se týká spotřeby ta se pohybuje od 4,5 do 6 litrů na 100 km. Jo a olej neubývá

2019
Koupě domu a následná rekonstrukce na motorku už prostě nezbyl čas. Doufám že novému majiteli dělá radost a já si dám od ježdění další přestávku.

Marty68
Marty68 napsal 10.02.21 v 15:18 10b.

Nádherný , vymazlený stroj.

Archib
Archib napsal 02.11.16 v 20:12 10b.

Prima volba - Bandit a černá mu sluší

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 09:55 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

Telďas
Telďas napsal 19.09.16 v 12:40

gratulace! vypadá fakt pěkně dobře si vybral, i ,když to něco pamatuje má to svoje kouzlo