Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník FranaD
Vloženo 9.9.2016
Aktualizováno 26.5.2017

Můj sen, pro mou postavu anatomicky dokonalá...

Motorka koupena od soukromá osoba

Honda XL 650V Transalp: starší koncepce, jinak silný kandidát
Suzuki DL 650 V-Strom: nejsilnější kandidát, ten co se mi líbil byl úplně bez doplňků a to by stálo hodně peněz, nízký podvozek
Honda XL 1000V Varadero: silný kandidát, kamarád vlastní, ale na můj vkus přeci jenom moc bachratá a zatím nepotřebuju ani její výkon
Honda XL 700V Transalp: poslední možnost při výběru, ošklivý plast pod motorem, nízký podvozek

První dojmy - Po prvním nasednutí jsem věděl, že ji chci, časem mě sem tam napadaly myšlenky na jiné motorky, z různých důvodů, ale pak se objevila "ONA", blízko, ve výborném stavu, s mnoha doplňky za rozumnou cenu a nebylo co řešit... splnil se mi sen.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě.

Doplňky na motorce - Boční kufry Yamaha, tankvak Givi Silver na podkově, blastry, ukazatel zařazené rychlosti GearTronic, kryt motoru. hlavní stojan

9/9/2016 Dnes první projížďka necelých 100km, předtím asi 1000km na Jawě 350. Takže trochu změna. vybíral jsem hlavně podle anatomie, padla mi dokonale (196 cm/ 95 kg), výkon prozatím dostačující, manželka jezdit nechce. Po první jízdě jsem nadšený, ale kdo s mými zkušenostmi by nebyl... více doplním, až se sžijeme, o čemž vůbec nepochybuji...
31/10/2016 - najeto 1.337 km, provedena nějaká menší údržba, zatím vše svépomocí. Motorka je jak stavebnice. Jinak příští sezónu bych rád více mimo silnici. Už jsem malinko zakusil co to je houpnout po kufry do vyjetých kolejí po nějakém lesním stroji, protáhnout jí ve dvou po louce, potahat na blátivý cestě plný louží až mi několikrát ustřelila prdel, ale spíš mě láká delší vytrvalostní cesta mimo silnici. Na okreskách, kde jezdím moc rád je pro mou potřebu zatím dostačující. Moc mě baví to její vrnění a je radost si pěkně podřazovat při dojezdech. Fak má srdce. Na dálnici od cca 120 km/hod. není jízda nic moc a musím se přikrčit, proud vzduchu mi nejde ani tak na helmu, ale dost do ramen a protože je motorka lehká, dost s ní kymácí i slabší vítr, ve dvou je to lepší. Ale jak víme, tohle není motka na dálnici, ale i tu dokáže zchroupat. Jinak fakt nemám, co bych jí vytknul, jsem z ní pořád nadšenej.
22/4/2017 - Dnes nainstalováno nové cestovní plexi od Givi. Nadšení z motorky mě neopouští, miluju jí, ale z důvodu toho, že manželka se stala mým častým doplňkem při ježdění, ač původně vůbec na motorku nechtěla, poohlížím se po něčem co má více koníků (Honda XL 1000V Varadero (od r.2003) nebo Suzuki DL 1000 V-Strom či jiné větší cenduro... mám tu i inzerát na výměnu... kdybych uživil dvě takové, nic bych neřešil a manželce koupil stejnou.
26/5/2017 Tak prodáno. Bude se mi stýskat, ale je to opravdu motorka pro jednoho a já chci jezdit s mou manželkou, tak doufám, že nejsem divnej..:o)) Po dnešku myslím, že bude v dobrých rukou.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.05.17 v 23:10 10b.

JohnJ
JohnJ napsal 09.05.17 v 17:11 10b.

Kráska

super-biker
super-biker napsal 23.04.17 v 21:09 10b.

Franto, já být tebou bych si nechal XT, mám ho taky, ale ne tenere, jen XT 660R, pro dva to má výkonu dost a oproti mastodontu jako je varadero, je to hbitý a lehký stroj.. Ale je to na tobě, já sám jsem také prahnul po výkonu, chtěl koupit taky litra a nakonec jsem zjistil že, spíš mě baví jízda cestou , necestou, sem tam lehký offroad a imohu potvrdit na XT se dá cestovat (minulý rok celé Rumunsko) a prdel mě nebolela, ruce nebrněli..

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 05.02.17 v 08:40 10b.

Super stroj...

zeke11
zeke11 napsal 09.09.16 v 21:39 10b.

Máme stejný sen...