Jawa 350/638 (1986)

Vlastník kuburak
Vloženo 7.9.2016
Aktualizováno 27.2.2017

Když chcete krásnou vyblejskanou Jawinu (přesně řečeno Californiana) a nemáte moc peněz...

Motorka koupena od Matesmoto

První dojmy - Super! Trochu jsem si musel zvyknout na řazení a celkově dvoutaktní projev motoru. Na první křižovatce jsem byl taky překvapen skutečně extrémní silou bubnové brzy a skončil jsem vv její půlce. Ale když jsem si zvykl, věděl jsem že Jawka už nepůjde nikdy z domu.

Motorku bych doporučil pro - Pro srdcaře...

Už od svých motorkových začátků jsem do Jawy zamilovaný , konečně přišel čas a já si mohl udělat řidičák A2 a jasnou volbou pro mne byla třipadina od Týnecké továrny.

Na motorce jsem přes prázdniny projezdil půlku republiky a zvládla i výlet do Němec. A jsem vrcholně spokojen, samozřejmě nějaký potíže se objevili ale poklud vozíte půlku náhradní motorky s sebou, nic vás narozdíl od Japonských kolegyň nepřekvapí. Vystačíte si se třema velikostma nástrčkového klíče a železnou zásobou M2Téčka. Na motorce se cítím jako doma, hlavně protože stejně jako já je trochu (no dobře hodně) humpolák.

Co se týče vzhledu, tak jakákoliv Jawa (638 bohužel konče...) byla láska na první pohled. Proto jsem se napřed brouzdal po různých inzertních serverech a hledal panelku, kývačku nebo konopničku či Califka (Califka bohužel jenom z legrace protože jde finančně mimo mne) A při tom všem brouzdání jsem narazil na chlapy z Matesmoto a jejich nábídku přestaveb starších 638-640 na konopku nebo něco, čemu říkají retro californian. Neváhal jsem a ihned volal na kolik by taková přestavbička vyšla.. Byl jsem velice mile překvapen a bylo mi jasné že musím sehnat nějakou co nejlevnější 638 a odvézt ji do Lošánek k Matesmoto.

To je ona sehnal jsem ji i spapírama za krásných 10 000kč od tátovo kolegy.
Dal jsem dalších 10 000kč zálohu Matesu a čekal... Bohužel jsem neměl peníze na chromovanou nádrž a kapkovitý přední světlomet s řídítkama s hrazdou. Ale kdo ví, třeba se po sezoně poštěstí... Motorka se za dva měsíce změnila k nepoznání.

A mohla konečně odjet domů...

Co se týče závad, zatím jsem měl jedinou a to šluslou cívku rotoru. Naštěstí jsem rotor za 600kč sehnal a motorka vesele drandí dál. Takže daleko větším problémem bylo to, že mi Jawinka přestala důsledkem špatného rotoru dobíjet cca 230km od domova. Jel jsem tedy na baterku co se dá ujel na ní neuvěřitelných 200km a zbývajích 30 už Jawka musela jet na vozejku.

Jinak jsem byl zatim bez sebevětších závad a to jsme toho s Jawičkou stihli prodrandit opravdu hodně.

Smrkes
Smrkes napsal 26.02.20 v 15:32 10b.

Pěkná a s popisem se ztotožňuji

HarryVentil
HarryVentil napsal 14.12.16 v 23:43

Moc pěkná motorka, mám podobnou (640 retro) a musím říct, že jste ji v popisu naprosto přesně vystihl. Byť je od sebe dělí bez mála 30 let vývoje Jawa 350 se prostě musí zažít. Přeju vydařenou cestu do Rumunska a následný cestopis na dlouhý zimní večer roku 2018. Ať se daří!

vwlasta
vwlasta napsal 09.12.16 v 15:48 10b.

Máš ju pěknou

Mojma73
Mojma73 napsal 10.10.16 v 13:43

Zvažuji nad takovou přestavbou. Jen nevím kolik by to orientačně stálo. Řeknete mi to ,prosím ??
Díky Mojma.

DuroM
DuroM napsal 05.10.16 v 13:47

Krasna prestavba... ja sam mam dve 638cky jedna cierna klasika s drobnejma upravama, aby som bol spokojny... a druhu si chcem urobit s velkou celokapotazov z 1988 roku...