Honda VTR 1000F Firestorm (1998)

Vlastník Dave27
Vloženo 6.9.2016
Aktualizováno 25.5.2017

Dokonalý kompromis mezi sportovní a cestovní motorkou.

První dojmy - Super zvuk, celkově povedená motorka.

Koupě motorky nebyla teď v plánu, ale nějak moc mi to začalo chybět. Na Ducati nezbývalo, takže jsem se uchýlil k Japonskýmu pokusu o Ducati :D
Jak jsem psal, je to moje první Japonská motorka a beru jí spíš jako přechod, než zase budu víc při penězích a budu moct osedlat zase Itálii. Ačkoliv si stojím za tim, že Ducati má lepší podvozek, rám i brzdy, a samozřejmě o charisma nemluvně, nemůžu jí vytknout v podstatě nic.
Při výběru mi bylo víceméně jedno, co to bude za motorku, ale chtěl jsem aby mě zaujala buď výkonem, nebo vzhledem. VTR pro mě byl kompromis mezi obojím, líbí se mi a výkon má solidní. Když se objevila nabídka asi 2km od mého domu, hned jsem se jel podívat. Motorka byla v opravdu krásným stavu, až se mi nechtělo věřit, že motorka z roku 98 může vypadat takhle. Ačkoliv je to nejstarší moto co jsem měl, je rozhodně v nejlepším stavu. Vše(včetně blinkrů a zrcátek) je originál, výfuky jsou origo ale vykuchané, a mají naprosto dokonalý zvuk, původní majitel ale k motu přidal i originální nevykuchané. Motorka má teda super zvuk, motor má dostatek výkonu a krásný zátah, brzdy jsou solidní a podvozek Showa taky funguje velice pěkně. Posez je opravdu příjemný a pohodlný, už jsem na ní stihl dát Alpy, cca 1000km za 3 dny a vůbec nic mě nebolelo, takže za mě dokonalá cestovní motorka! Sportovní jízda jí ale samozřejmě taky nedělá problém, zabrousit trochu kolínka s ní není žádný problém. Jsem s ní tedy naprosto spokojen, vytknul bych jí jen 2 menší detaily. První: Moc malá nádrž, musel jsem v Alpách trochu zdržovat ostatní častým tankováním. Druhá, prostor pod sedačkou se dost blbě otvírá, ale možná jsem jen zatím nepřišel na ten správný grif. Každopádně můj verdikt pro motorku je 10/10. Sportovní jízda jí nedělá problém, cestuje se na ní skvěle, dobře vypadá, jezdí i zní a zatím to vypadá na 120% spolehlivost. :)

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 09:58 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

Dave27
Dave27 napsal 13.09.16 v 23:22

Díky za pozitivní komentáře, je to fakt kráska, je super když se o to někdo stará jak se má
SP1 je samozřejmě sen, až mi budou stát v garáži alespoň 3 Ducati, mohla by mít vedle nich čestný místo

smartin1
smartin1 napsal 13.09.16 v 20:23 10b.

Desítka jasná V2 je prostě porno Mám SP1 takže vím

Mario81
Mario81 napsal 13.09.16 v 19:51 10b.

Dobrá volba V2

Stev
Stev napsal 11.09.16 v 06:45 10b.

Vypada paradne, v takovym stavu uz jich moc neni. A dobre vykuchanej origo vyfuk zni nejlip.