Piaggio Beverly 500 (2005)

Vlastník fanna
Vloženo 28.8.2016
Aktualizováno 28.8.2016

Velký skůtr s dostatečnou rezervou výkonu.Nadčasový retro vzhled

Motorka koupena od M.Hása s.r.o.

Suzuki AN 400 Burgman: Nebyl právě nabízen v blízkém okolí.

První dojmy - Milé překvapení,jednoduchá obsluha,výborné jízdní vlastnosti podpořené většími koly než je u většiny skůtrů běžné.Menší zavazadlový prostor pod sedlem,(vejde se do něj pouze kokos(malá přilba)V ceně byly originální boční kufry+ velký topcase,takže nákladního prostoru je habadějJe o něco těžší než předcházející Virago.

Motorku bych doporučil pro - Každému,kdo chce motorku na běžné každodenní ježdění a ne na zvyšování ega.Vzhledem k váze a výšce stroje bych jezdcům méně vysokým doporučil něco menšího.

Doplňky na motorce - Trojice velkých kufrů +velké turistické plexi.

Piagio mám doma teprve týden a tak zkušeností je pomálu..První dojmy jsou jen hledemzkladné.Pohodlí s čopříkem nesrovnatelné,papírový výkon je sice asi o 7kw nižší ale dojem z jízdy dává pocit výkonu většího.Měl jsem obavy z náročnějšího servisu ,výměna oleje po třech tisících km mně trochu strašila,jenže na Virglovi jsem stejně za rok víc než 3-4000 nenajel a tak se vlasrně nic nemění.Prostudoval jsem si i výměnu součástek variátoru a není to nic nezvládnutelného ani technicky ani finančně.Vzhledem k charakteristickému tvaru Piagia je asi o něco méně dokonalá ochrana nohou před nepřízní počesi.Zdá se být o něco užší než ostatní maxíky.Pro spolujezdkyni je připraven menší gauč a ve spojení s opěrkou na horním kufru,by neměla mít stížnosti(ale znáte ženský)Přesnou spotřebu jsem zatím nemohl změřit,po ujetí 150ti km ukazuje měřák malinko pod půl nádrže,což zhruba odpovídá deklarovaným4,5l/100km.Předpokládám,že při delších cestách to bude i méně.Maximální rychlost jsem nevyzkoušel a asi k tomu ani nikdy nedojde,do 140 akceleruje bez zjevné námahy a pak sem ubral.Přece jen je mi už 65 a zbySkůtr je určen v první řadě na přesunování v městských aglomeracích,maxiskůtry jsou výborné i pro delší přesuny,rozhodně to nejsou endura a na expedici do Transylvánie se určitě nehodí.Piagio,díky větším kolům,vpřípadě nutnosti určitě zvládne lehčí polní cestu.Fotku zatím nemám ale tyhle skůtry vypadají všechny stejně,liší se jen barvou,ten můj má černou metlu.

fanna
fanna napsal 12.09.17 v 10:08

Letos jsem musel nechat repasovat vlastní čerpadlo v hrudním koši a tak jsem v Motole plánoval jak to všechno dohoním až zas budu OK.Pak v Poděbradech na náměstí jsem mlsně očumoval desítky podobných jednostopých nadšenců a spřádal plány jaxe zas přidám.Rekonvalescence bohužel neprobíhá tak rychle jak bych si přál a tak Piágio má sice vyměněný olej má pravidelně dobitou baterii a letos ujetých 200 km.Včera jsem měl první příležitost dojet domů v deští(10km) a přijel sem téměř suchý,při rychlosti nad 30km/h voda skutečně lítá jinam než na pilota.Vzhledem k malému počtu najetých km,mám pořád "bezúdržbový"stroj.

NXram
NXram napsal 30.08.16 v 17:04 10b.

Parádní skůtr a na šestnáckách, často o něm přemýšlím jako o přibližovadle po městě a občas do práce, ale nevím jestli bych ji dostatečně využil při mém vozovém parku a nebo naopak, že bych nejezdil na jiných Přeji spoustu kilometrů bez nehod a blbců na silnici .
Pro mě skoro jediná volba při pořizování takovéto motorky

zizour
zizour napsal 28.08.16 v 20:43 10b.

Tenhle stroj je ďábel v rouše beránčím. Už vidím ty překvapené tváře, když ten "zavazející skútrista" vystřelí na křižovatce jak střela. Sám si to užívám.
Tak hodně šťastných kilometrů. S těmi kufry to láká na něco delšího, Rakousko, Slovinsko a pod.