Suzuki SV 650 (2000)

Vlastník Piwell
Vloženo 28.8.2016
Aktualizováno 16.12.2017

Laďák Leo Vince SBK Titanium, centrál ZZR 1400, přední radiální pumpa Brembo z R1, pancéřový hadice, KN filtr, kratší a tvrdší pružiny FG Gubellini a 20W olej ve vidlici, alu řídítka WRP, pořádný padáky, sklopná řadička a páka zadní brzdy. Odpojenej ignit

Motorka koupena od jednoho mladýho kluka - on jí chtěl prodat, já koupit takže jsme se domluvili ku spokojenosti obou ...

První dojmy - Motorka primárně na gymkhanu. Vcelku hravá a zábavná. Do doby, než jsem jí koupil, byla chudinka zjevně opuštěná a zanedbaná, některý věci jsem musel rozebrat, opravit a vyměnit. Ale zatim nic zásadního. Jinak motorka šlape jak švýcary a vypadá už celkem k světu.

Motorku bych doporučil pro - Na pár SVček jsem se byl podívat a všechno měli mladý kluci. Dokonce mladší jak já :-) Ale i mýho otce jízda na SVčku neskutečně bavila a to je mu 66 let (má W800).

Doplňky na motorce - Alu řídítka WRP, centrál ZZR 1400, KN luftfilter, výfuk Leo Vince SBK Titanium, pružiny FG Gubellini, padáky.

Koupil jsem jí jako náhradu za Gepinu, kterou jsem zkusil ze srandy nabídnout a ona se hned prodala. Chtěl jsem něco modernějšího, nahatýho, obratnějšího a agilnějšího protože se na tom chce občas svézt i žena a já chtěl zkusit gymkhanu. Zároveň cenově dostupnýho. Tyhle požadavky SVčko splňuje bezezbytku. Je poměrně lehký, motor je až překvapivě ochotnej, asi na tom bude mít podíl laďák Leo Vince a KN filtr (kdo ví jestli tam není ještě třeba dynojet, po celým motoru jsou nalepený nějaký garanční samolepky). Brzdy jsem musel kompletně rozebrat, vyčistit, přetěsnit pístky a namazat vodicí trny.
Vyměnil jsem olej ve vidlici za 15W a zkusil na podložení pružin 3 mm podložky. Našel jsem uvnitř kratší a tvrdší pružiny a delší spacery od FG Gubellini. Na silnice a běžný ježdění +- ucházející, ale při gymkhaně jsem si furt brousil špičky bot a odezva pořád podivná. Začlo mi téct gufero tak jsem koupil celou sadu a přetěsnil. Olej jsem dal 20W a po dvou 3mm podložkách. Už je to lepší, resp. pevnější, tvrdší a nějak to i tlumí. A to je vevnitř všechno pro to, aby byla použitelná. Stejně ale ta přední vidle obecně stojí za hovno, co si budeme povídat. Vzadu plně a plynule stavitelnej centrál ze ZZR 1400 (potřebovalo to pár destruktivních úprav podsedlovýho plastu, resp. kastlíku baterky).
Pancéřovky už jen namontovat. Ještě mám v plánu pár drobností jako sklopná páka zadní brzdy a řadicí páka ...
Nová řetězovka DID. Navrtání a vytažení zlomenýho šroubku, co drží chladič v rámu a pár podobnejch blbostí. Výměna blinkrů, gripů, závažíček atp. Vyčištění, odbahnění ...

Zatim jsem najel asi 2000 km. Podvozek rozsekaný silnice fakt rád nemá, motorka je lehká takže dost poskakuje. A týdenní dovolenou bych na tom taky jet nechtěl. To ale není nic překvapivýho, ta motorka je určená pro něco jinýho. V serpentinách s parádním asfaltem mě teda zase hodně bavila, na motogymkhanu je docela použitelná. Je to takový rošťácký, člověk se při jízdě cítí dost "ve hře", možná je to i tim, že jsem už léta navyklej na motorky s nějakou kapotáží a plexisklem a tam není tolik kontaktu s okolím a i vnímání rychlosti je zkreslený. Zatim ale SVčko naplnilo očekávání a jsem spokojenej. Jen se předtim nesmím svézt na fejzru

PBV500
PBV500 napsal 25.05.17 v 09:36

Pekná uprava zadního odpružení, taky to řešim.
předek mam z GSX-R750/1000 nevim ale bylo to tam když jsem to koupil
pokusim se vytvořit profil a ukážu.

Smrči-GSX-F
Smrči-GSX-F napsal 10.02.17 v 07:55 10b.

Super úpravy. Je vidět, že funkční tuning lze udělat za slušný peníze a ne jen nakupovat z katalogu. Tomu fandím! Jasných 10 bodů.

Clint.
Clint. napsal 03.10.16 v 22:35 10b.

Tož,velmi šikovný si! 10b s jistotou

Japekar
Japekar napsal 01.09.16 v 07:39 10b.

Pěkná mašina. Pěkně jsi ji dal do kupy.
Pobavila mě galerie. Jedna motorka na pozadí u vrat, další na pozadí v garáži a jako poslední za rohem vykukuje babeta.

findejs1310
findejs1310 napsal 28.08.16 v 17:02

Pěkná motorka tak ať dobře šlape