Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník dzejmsbond007
Vloženo 23.8.2016
Aktualizováno 30.8.2016

Prostě krása. Krásná motorka, jede to, brzdí to, na svojí hmotnost je to v zatáčkách požitek.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Dukla - Honda Pardubice (Pard - Komunikace ok, ale ze tří doplňků, které jsem si objednal, dva namontovány krajně amatérsky.

Kawasaki Versys 1000: Cross je prostě kus motorky pro kus chlapa :-)
Triumph Tiger Explorer: Opěvovaný třívál mě hrubě zklamal.

První dojmy - Je to Honda, takže ano - motorka padla hned do ruky. Nezáludný brutální motor s krásným zvukem, příjemný posez, všechno tak nějak najdete přesně tam, kde byste to čekali. Jenom odpružení v továrním nastavení může dost vyděsit - nastavil jsem podle diskusí na www.crosstourer.com a je to najednou jiná motorka. Zadek už se tomu nevrtí jako labradorovi s červama (jak trefně popsal jeden z uživatelů toho fóra).

Motorku bych doporučil pro - Komukoliv, kdo se nenechá vyděsit papírovou hmotností. Proti Varaderu je to o 20kg těžší, ale pocitově je to daleko hravější motorka.

Doplňky na motorce - Origo vyhřívané rukojeti, padák Givi, horní kufr Honda, boční alu kufry Givi.
Do budoucna mě čeká USB nabíjecí zásuvka - Mr. Honda, má se šetřit zrovna na tomhle??? A držák na telefon/navi.

Po dvaceti letech jsem se znovu vrátil k motorkám. A abych to neměl jednoduché, šel jsem na to z druhé strany. Místo něčeho lehkého, ovladatelného, jsem si koupil cruisera, Kawa Vulcan 900. Na brouzdání rovnými silnicemi ok, ale na kroucení lesy okolo Berouna nic extra. Taky jsem zjistil, že na tom fouká (bylo to bez plexi), že to nijak extra nejede a nebrzdí, že to vůbec nepéruje, že když jedu s kámošema na V-stromech a Z1000, tak jsem maličko brzda
Pak mě chytlo cestování, a inspirací byl právě onen V-strom, takže jsem vyměnil Vulcana za Varadero. Mastodont za snad ještě většího mastodonta. Ale celkově mi Varadero přišlo po Vulcanu jako lasička Jo, tohle je ten typ motorky, který chci! Varan skvělej, nádherná velká motorka, na cestování neskutečná ochrana před větrem (po tom se mi stýská), ale zjistil jsem, že nechci dvouvál. Dole to nejelo, klepalo, nahoře krása. A jelikož jsem si zkusil Z1000, věděl jsem, že to jde i jinak.
Na Motorkářích jsem v katalogu dal filtr na cestovní enduro a 3/4 válec a vypadl Tiger Explorer a Crosstourer. Zároveň jsem si zkusil Z1000 a tudíž se do užšího výběru dostal i velký Versys. Zkusil jsem Explorera - nevím co kdo má na tom trojválci. Dole samet, pak prostě nic, pak výbuch - to jsem nechtěl. Pak jsem zkusil Crosse a bylo jasno. Dlouhé uvažování jestli manuál, nebo DCT, a nakonec manuál (ale občas mě ještě myšlenka na DCT přepadne, ani tím bych určitě neudělal špatně).
No, a jelikož bazarová nabídka Crossů je mizivá, skončilo to nakonec novou motorkou
Zatím najeto 700km, ale už velká jistota, že TOHLE je prostě ono! Pohodlná, rychlá, do zatáček pro mě překvapivě parádní (ale bacha, jak píšu výše, jsem ex cruiser a Varadero )

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 00:33 10b.

Wurst
Wurst napsal 13.01.17 v 13:17 10b.

Krásný Cross, barevná kombinace, kterou jsem původně chtěl (ještě jsem zvažoval šedo/černou), ale v době koupě byla pouze ve verzi s automatem, a ten jsem zase nechtěl já, tak to nakonec vyřešila bílá matná, kterou však rychle vystřídal airbrush.
Tak si ho užívej!

Clint
Clint napsal 02.09.16 v 16:18 10b.

Jediná správná volba na pohodlné cestování Motor, vzhled, pohodlí a kardan jsou jasnými přednostmi. Ať slouží Už na mě taky jedna čeká

fanty
fanty napsal 30.08.16 v 07:27 10b.

Pekne popsano. Zrovna vcera jsem za jednim jel v rumunsku a kochal se jejimi tvary. Moc vydarena motorka. Rekl bych hezci nez nova afrika a to jsem tu prvni vlastnil

toonyl
toonyl napsal 27.08.16 v 21:25 10b.

Vítej v klubu