Yamaha Tracer 9 / 900 (2016)

Vlastník Dawsonmoto
Vloženo 19.8.2016
Aktualizováno 14.3.2021

Silná, výbušná , dobře ovladatelná, univerzální,

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum HK (Hradec Králové) - Naprostá spokojenost, prodejce mi na motorce vše ukázal, velmi dobrý přístup

Honda VFR 800X Crossrunner: dražší, menší výkon, vzhledově se mi tak nelíbil

První dojmy - Při testovací jízdě mě oslnil především výborný motor, dále výborná vzpřímená jízdní pozice, široká řídítka a výška sedadla, celkově výborná ovladatelnost,

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro všechny kteří mají rádi svižnou jízdu a svižné cestování. Dobrá je i na krátké pojezdy po městě.

Doplňky na motorce - Proužky na kola, zadní nosič kufru + Kufr Givi a boční kufry, Chrániče motoru SW-motech, Držák na GPS na řidítka, Boční polep nádrže, Prodloužené plexi original Yamaha, výfukový systém Mivv

Poprvé jsem Yamahu Mt 09 Tracer viděl naživo na Motosalonu 2016.
Poté jsem vyzkoušel při testovací jízdě a to mě velmi zaujala, ihned jsem prodal předchozí Hondu CB 500 F a objednal si Tracera v červené barvě.

O koupi nového motocyklu jsem začal někdy na přelomu roku, s Hondou CB 500 F jsem byl spokojený, ale postupně jsem začal uvažovat o něčem vyšším s lepší ochranou proti větru a vhodnější pro cestování. Tracer byl od začátku můj hlavní favorit, ještě jsem přemýšlel o Hondě VFR 800X Crossrunner, okrajově o Kawasaki Versys 1000 a Triumph Tiger 800 XC. Yamaha mi ale vycházela nejlépe cena, výkon, vzhled, výbava (ve standardní výbavě centrální stojan, zásuvka 12V)
Motor je perfektní táhne pěkně od spodu ve vyšší otáčkách přiostruje, je velice výbušný a silný. Motorka nabízí 3 jízdní režimy Standardní - pro normální jízdu naprosto dostačující, A - sportovní, rychlejší a ostřejší reakce na plyn, B režim především do deště sníží výkon motoru. Motor má zajímavý zvukový projev
Brzdy- jsou velmi dobré dostatečně ostré, brzdová páčka je nastavitelná motorka má ve standardu ABS
Jízda- jelikož jsem měl předchozí motorku naháče přijde mi jízda na Traceru velice pohodlná, ochrana proti větru plexi nastavitelné ve 3 polohách (pokud máte kolem 190 cm tak je plexi proti větru nedostatečné budu ho muset vyměnit za nějaké větší , sedadlo nastavitelné do 2 poloh je poměrně tvrdé, šíroká řídítka, podvozek Ok

Ovladatelnost- motorka je velmi dobře ovladatelná
Úložný prostor - pod zadním sedadlem, je tam umístěno nářadí, vejde se tam lékárnička a reflexní vesta víc ne, dále má motorka přípravu pro nosič bočních zadního kufru.
Spotřeba- záleží na stylu jízdy lze jezdit za 4,4 ale také přes 6 l/100 Km
Servis- zatím úvodní výměna oleje po 1000 Km, servisní interval je 10000 Km
Motorka se určitě nejlépe cítí na silnici, cestování po městě také není problém.
Palubní počítač- ukazuje TripA, TripB, Celkové kilometry, čas jízdy, aktuální spotřebu, průměrnou spotřebu, venkovní teplotu, teplotu motoru
V menu počítače se dá dost věcí nastavit, přizpůsobit.

9. 4. Montáž nového prodlouženého plexi Yamaha (výrazně se zlepšila ochrana proti větru)

červen 2017- motodovolenou do Rumunska zvládla motorka bez problémů, najeto 2600 km, průměrná spotřeba 4,2 l na 100 km

duben 2018 - vyměněn originální výfukový systém za komplet Mivv

červenec 2020 - nové pneu Dunlop Roadsmart 3

Ales600
Ales600 napsal 15.08.18 v 10:39 10b.

MIVV je super 10b

Majk157
Majk157 napsal 11.12.17 v 10:56 9b.

Ať Ti slouží ve zdraví

Majkl454
Majkl454 napsal 10.12.17 v 21:11 10b.

Ji, znám, dobrá volba, určitě bude jen spokojenost. Přeji plno šťastných km kolama dolů. Posílám 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 00:35 10b.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 12.01.17 v 19:11 10b.

Bomba chci to !!!
Teda koupím to !!!