Honda XR 650 R (2000)

Vlastník Jardasonyx
Vloženo 15.8.2016
Aktualizováno 3.9.2016

BIG RED PIG...absolutní brutalita v Enduru.Několikanásobný vítěz v Rally Baja 1000 a v lesních závodech USA.

Motorka koupena od Kawasaki608 (Krčkovice) - Dobrý

Yamaha WR 450F: žádná mně nenadchla
Gas Gas EC 300 R: u nás nic moc výběr

První dojmy - První dojem byl asi takovýto...wow k...a to jede jak svině!!! :-)Měl jsem samé Yamahy-XTZ 660 Z Ténéré,XT 660 R,TT 600 R a WR 450 F.Hledal jsem něco spolehlivějšího a více bezůdržbovějšího než je držák WR 450.Popravdě ono toho už na trhu moc není a krom 2T ani už nebude.Poprvé v životě jsem zradil svoji značku :-) tak doufám že tahle Honda dostojí hrdě svého jména (tak jako že se doteť na ní jezdí Baja) a nebude dělat ostudu.

Motorku bych doporučil pro - Enduro pro opravdu zkušené jezdce (nemyslím sebe :-) ) a pro ty co se nebojej nakopávačky.

Doplňky na motorce - Sada kol Talon + Excel,vyšší řidítka,nástavce řidítek 22 mm od MTZ-stavitelné,Acerbis bástry,zadní lizátko Acerbis z led světlem a vyrobeným obvodem pro toto světlo,odpružené blinkry z BMW GS,svody Dallara asik 5,5 ps,otevřená OEM koncovka,otevřený airbox-Baja 3ps,svody omotané hadrem,nádrž Acerbis 24 l,ventilátor Spal,par vecicek je opiskovano a v komaxitu.

Koupil jsem tento stroj od jednoho místního člena.Není jich v CZ moc tak jsem ani nevymejšlel a vzal ji.Je to rok 2000 najeto 21tis,no pochybuju...Je to Dallara a byla originál postavena od italského dealera jako motárd.Hned po koupi bylo jasné že to takhle nebude.Takže 1.5 roku (samozřejmě nekradu )trvala GO a přestavba.Vyměnil jsem většinou díly preventivně ale některé byli KO jako vodítka předních tlumiču díky 320 mm kotouči a ložiska kyvné vidlice.Taky jsem musel koupit jinou nádrž,poněvadž OEM tekla.Bylo videt že na zimu v ní zůstaval benzín.OEM nádrž chci koupit taky,ale zatím jsem ji nikde neviděl.Samozřejmě spotřebák nějaké plasty a OEM díly které chyběli.Veškeré kapaliny jsou od Denicol-20 let mnou ověřeno v provozu.Jinak co se týče oleje v motoru doporučil bych max 10W40 ale ten hned budu měnit až ho dojedu za hustší 15W50.Jinak řetěz zkouším ČŽ 520 XRING Gold a řetězové kola Grosskopf.Uvidím co vydrží.Obul jsem Mitasky EF 07 a EF 08 zatím dobrý a asik u nich zůstanu.
Co se týče jízdních vlastností,řekl bych i z tak velkou nádrží je to hodně obratná motorka.V sede nebo ve stupačkách se vede moc dobře.Poměrně lehká a proti WRku co jsem měl,není až tak velký váhový rozdíl.Moc s ní v terénu zatím najeto nemám,musím si zvyknout na brutální výkon a vůbec na celou mašinu.Převod 14/48 je opravdu spíš jen do terénu ale mně po silnici moc jezdit nebaví a max kolem 110 mně osobně stačí.Na tento převod by to mělo jet min 145.Z původním převodem co tam byl to jelo 195.Prý se to dá spřevodovat na 200 nevím,zkoušet nechci.Jinak na zadek na 3ku v pohode.Brzdy žádný zázrak ale jinak dostatečný.Startování proti třeba TT 600 R,je lehčí-když se to umí.Max při položení na 3 šlápnutí.Ze začátku jsem se nechytal ale .Šlapal jsem i hodinu a nic .Proti TTčku všechno jinak.Spojka bohužel proti Yamaham jde lehčeji a jedním prstem.Nechtěl jsem tomu věřit ale je to tak.Další novinky budou co nevidět.

PS:nasypal jsem do ni min 70 litru zatim nelituju

Omarson
Omarson napsal 27.05.22 v 09:52 10b.

tvl .. slintám

Jardasonyx napsal 27.10.19 v 13:16

Jardasonyx napsal 27.10.19 v 13:14

Další aktualizace. Nastavení tlumičů na míru. Otevření airboxu od Xronly. Výfuk Tenax, plně otevřen. Karburátor Mikuni HSR 42.. Blinkry DRC led, zadní světlo DRC led, nádrž IMS 3.2 galon, polepy...

Jardasonyx napsal 26.02.19 v 11:58

no ač nerad musím ji prodat... je tam Tenax

herbelife
herbelife napsal 25.02.19 v 23:04

tyjo ty to mas opancerovane jako kdyby to melo shoret ten stroj. ps dej tam poradnej lauf at te de slyset. a
karbec mt 42 na kroutak