Suzuki GS 500E (1991)

Vlastník Sunshine1
Vloženo 15.8.2016
Aktualizováno 13.5.2023

Po mnoha letech si konečně plním sen, a koupil jsem si první motorku :) Pevně věřím a doufám, že mi bude věrně sloužit, a já se na ní vždy budu moci spolehnout :)

Motorka koupena od Od kamaráda - Jelikož jsem kupoval motorku od kamaráda, tak vím, jak bylo o motorku víceméně postaráno, a jak byla ježděna.

Yamaha XJ 600: důvod neuveden
Kawasaki ER 5: důvod neuveden

První dojmy - Prvních pár kilometrů jsem trochu netušil co mohu čekat (autoškolu jsem dělal na Viragu 535 a kamarád má XJ 600N) nicméně motorka padla do ruky jak velikostí, ovladatelností, tak klasickým vzhledem kdy by člověk ani neřekl, že má zasebou již 25 let služby. První den jsem si dal pouze krátký výlet zhruba 60km nicméně od té doby sem si zamiloval kouzlo "jedné stopy" :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná velikostně i jízdně pro začátečníky jako já, pro lidi menšího vzrůstu a stejně tak i pro slečny :)

Doplňky na motorce - Na motorce jsou instalované padáky, decentní plexisklo a výfuk

Motorku jsem si vybral kvůli jednoduchosti, dle mnoha rad od zkušených jezdců a od kamarádů co jezdí též nějaký pátek, nízké pořizovací ceně, dostupnosti, a mimo jiné protože ji měl kamarád co chtěl přecházet na vyšší kubaturu, a proto to byla idealní možnost motorku koupit přímo od něj, jelikož jsem věděl na čem budu, a co čekat.
S motorkou jsem zatím najel pouze nějakých 800km, a za tu dobu jsem už se s motorkou trochu sžil. Co se týče jízdy, tak není to žádný extra výkonný stroj, nicméně to ani nevyžaduji, na běžnou jízdu bohatě postačí, nejsem žádný závodník, osobně mi nejvíc sedí zatáčky kde si mohu zablbnout v nízkých rychlostech, avšak ještě stále občas nemám odhad a tak se mi už párkrát stalo, že jsem skončil v protisměru (chválabohu bez auta :D ) jízda je vcelku pohodlná, velikosti mi sedí motorka naprosto perfektně, co se mi líbí tak je lehce sportovní posaz, decentní plexisklo. Podvozek a brzdy jsou naladěny tak akorát, nic co by člověka překvapilo. Prozatím jediné co jsem musel vyměnit tak byla baterka protože zpočátku dost zlobila (s čímž jsem sice byl srozuměn, avšak nečekal jsem to až tak moc) takže bat. šla na výměnu.

Edit: Tak máme zasebou nějakých 5-6tis km (odhadem) a tak mohu přidat nové poznatky, postupem času zjišťuji, že motorka je opravdu mrňous, ve dvou na mě batužek musel bejt pěkně nalepenej (což mi zase tak nevadilo). Uvidíme jak si letos poradí s motodovolenou napříč ČR - ať mám trošku vzpomínky na GS než půjde do světa příští sezonu, sem zvědav kolik bagáže ve finále naložím :D Jízdně nicméně není stále co vytknout, možná občas by to chtělo víc výkonu, ale pokud se nezajde do extrému, tak se to vesměs stále dá v pohodě.

Edit 21.3.2018: Ačkoliv jsem měl vidinu, že letos přesedlám na větší kubaturu, tak jelikož neomezené papíry budou až v půlce léta a já se nechci ochudit o sezonu, tak ještě poslední sezona proběhne na GS, takže probíhají přípravy na STK a další sezonu, do konce Březná mě tíží konec STK takže provést nezbytné ať nejsou problémy, proběhne výměna řídítek (rád bych o chlup širší, a hlavně sem zjistil, že pravá strana už je od koupě lehce ohlá, ale ani sem si toho nevšiml :D ) možná lehce zatěsnit výfuk jelikož zespod trochu profukuje, a pak klasika jako olej atp. :) Ať už je teplo a déšť omeje ten štěrk a písek ze silnic :D

04/19

Tak s motorkou jsem se se smutkem rozloučil, ale nastal čas se posunout dál, snad bude dlouho dělat radost jinde :)

Sunshine1
Sunshine1 napsal 17.03.19 v 19:03

Takovýhle motorky nás beztak ještě přežijou, nesmrtelný a výborný stroje :)

Ladakada
Ladakada napsal 17.03.19 v 18:56 7b.

Přesně takovou jsem měl před dvaceti lety jako první Japonec

Sunshine1
Sunshine1 napsal 02.10.16 v 17:19

Děkuju, děkuju :) sice se na ní za těch pár let služby podepsala stopa času, ale přesto i tak je v perfektní kondici, a vypadá pořad velice dobře :) člověk by ani neřekl, že je jí tolik kolik je :)

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 10:07 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

p.epanica
p.epanica napsal 28.08.16 v 22:05 10b.