BMW R 1200 GS Adventure (2016)

Vlastník Talan
Vloženo 11.8.2016
Aktualizováno 15.9.2016

Motorka na kterou čekáš celý život a jednoho dne si řekneš, že ten čas dozrál:) No a tak mám co splácet, bazarové mi příšly strašně předražené, tak jsem šel do nové.

Motorka koupena od FIRMA:Stratos Auto (Praha 9-Prosek) - Za pár víkendů jsem si vyzkoušel snad krom skutra všechny modely od BMW, fajn moct si po delší odmlce na motorce, vše v klidu porovnat, povozit a vybrat si tu pravou. Stratos Auto Prosek i Hradec Králové vřele doporučuji, profesionální přístup, až na dlouhé čekací doby na servis...

BMW F 800 GS Adventure: Celkově se mi líbila asi nejvíc, ale jezdím dlouhé trasy, a tato nebyla tak pohodlná jako BMW R 1200 GS Adv.
Kawasaki Versys 650 ABS: Po několika jízdách na GS se těžko bere něco jiného, ale kdybych neznal BMW, tak do ní jdu:)

První dojmy - První dojmy z jízdy byl jistě respekt s takového monstra, nicméně na velkém koni se také cítím lépe v sedle, u obou sedel (tom koňském i moto) nerad tahám nohy po zemi:). I osobák jsem již vyměnil za dodávku, ten horní posed mi přijde prostě bezpečnější. Vzhledem ke stavu našich silnic rozhodně na první postřeh po pár set km, že nemám "vytlučené ruce" z řidítek, díky odpružení přes středovou pružinu, oproti klasickému odpružení přes vidlice...pohodlné a polohovatelné sedlo nejen pro řidiče ale i spolujezdce. (spolujezdec nemá polohování, jen pohodlné). Je to motorka z které když slezu třeba po 300km, tak nejsem rozlámaný, mám pocit, že jsem se chvíli kochal krajinou, a o tom to asi má být. Na zkoušku jsem to vzal i přes budoucí cestu lesem, ve dvou, po kořenech, kopce, brod přes řeku, prostě les a ono nic, žádný problém, jel jsem sice pomaleji (neměl jsem jí ještě tolik v rukách), ale o to víc jsem si to užil, na silnici přepnu z enduro módu na road a jede se dál. Snad nebudu muset po více tisíců km měnit názor

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji vyšším jezdcům a pro tuláky, s takovou motorkou je škoda jezdit kolem komína:)

Doplňky na motorce - Navigace BMW, boční hliníkové BMW kufry, top case od kappa na 2 přilby.

Když jsem kupoval tento top case, tak jsem si uvědomoval dávku nevkusu, vůči bočním origo kufrům, nicméně potřebuji dodat trochu "jistoty" spolujezdcům (přítelkyně a moje děti) a v hliníku se mi zdál moc velký a jaksi nyní není lowe na lepší top, ne každý s GS Adw. se topí v penězích jak je v diskusích často zmiňováno...a není to i lepší se těšit na nějaké vylepšení časem motorky, hadrů apod, nebo všichni rovnou první měsíc nakoupíte vše dokonalé a jen jezdíte???

Více na: http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=108350
Copyright © Motorkari.cz

BMW R 1200GS Adv. je na svou váhu (s plnou 30l nádrží čtvrt tuny) velmi dobře ovladatelný stroj i na místě a v terénu. Pravda při jednom z prvních dnů, jsem se ve slejváku nemohl dovolat dceři, která se jela projet na koni a čekat doma, když je nové GS na dvoře je blbost, ale lehko na cvičišti, těžko na bojišti, v eufórii, že jí najdu na terénní motorce jsem se vydal do terénu, to nebyl déšť, ale provazy vody, hlína totálně kluzká, že ani nohy člověk neudržel podél motorky při zastavení, no samozřejmě jsem si zastavil tak nešikovně přední kolo mi zůstalo viset v odvodňovací rýze po pluhu, zadní kolo se silničním vzorkem a na totální mazlavé hlíně se jen protáčelo na místě a předek se nehnul z místa, jasně, moje blbost, nikoliv motorky, ale přece ponaučení, že jsou chvíle, kdy ti dojde, jak je opravdu těžká a nikde nikdo, jen ten slejvák, navíc vnitřní strach a nervozita, co je s dcerou a koněm tomu nepřidalo, nakonec jsem motorku naklonil a i zadním kolem se nechal strhnout do odvodňovací struhy a tou po proudu hledal větší trs trávy o který se chytne přední kolo, aby se z ní dalo vyjet ven...na konec jedu podél lesa a v dálce vidím dceru na koni jak se vrací na statek, k bráně přijíždíme společně a povídá mi že si v duchu říkala, co to tam u lesa a po strništi (řepkovém tedy půlmetrové klacky) jezdí v tom slejváku za blázna. Mobil jí samozřejmě šel a já jen volal na staré číslo (to jen na okraj).
Nyní najeto se svou GS 1tis km, mám na tom dva postranní originál kufry a TOP case jsem koupil neoriginální na 2 přilby s opěrkou, přítelkyně se bála, že jí někde ztratím, a jak stále mluvím o motorce, tak si toho nevšimnu (doufám, že to nebude číst). Jezdíme cestou necestou, sami i ve skupině, kolikrát když uděláme zastávku se ostatní spolujezdkyně baví o jakých si dírách a hrbolech na silnici, že nic z cesty neměly jen za řidičem lítaly nahoru a dolů, moje přítelkyně neví vůbec o čem mluví a kde to mělo být. To samé se mnou, dávám pozor na štěrk naplavený na silnici, aby to nepodklouzlo, ale jinak jakákoliv cesta není problém. Na dálnici tempomat, odpočine si i pravá ruka, dobré, nádrž 30litrů, taky fajne ostatní tankují a máš čas na kafíčko nebo přítelkyni , jasně pumpa na každým rohu, ale ne všude a ne vždy nonstop, u GS 800 byla nádrž pod sedlem, to mi přišlo dokonalé na těžiště, u této těžiště drží dole hlavy motoru, ale ta nádrž je fakt velká. Proti GS 800 ADV. mi přijde, že víc fouká z vrchu na stehna, ale zase je u této lepší a větší plexi (stavitelné). Kryt rukou je na můj vkus příliš úzký a dokud jsem jezdil bez rukavic, tak táhlo na klouby u prstů, jasně mám mít rukavice, ale jde o to proudění vzduchu až přituhne, tak to rukavice taky vše nepohltí a vyhřívání heftů super, dvoustupňové, určitě dobrá věc. Zkoušel jsem i RT, kde byla vyhřívaná sedačka, no když je přes den pěkně a vyjedeš si jen v riflích a večer se ochladí nebo když člověk promokne tak asi taky dobrá funkce, ale to již vlastně člověk sedí v autě, mimo jiné RT na cestování až moc pohodlná motorka, skoro jsem měl pocit jizdy v kabrioletu než na motorce. Na tu ještě čas nedozrál...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 00:41 10b.

Alan-2
Alan-2 napsal 05.02.17 v 01:20 10b.

Super volba , zatím to nej na čem jsem kdy seděl, také je to mašina, která mě i po 4 letech nepřestala bavit . Ať ti dělá jen radost

Vendetta
Vendetta napsal 12.09.16 v 13:44 10b.

hasjan
hasjan napsal 18.08.16 v 21:36 10b.

Normik
Normik napsal 18.08.16 v 20:37 9b.

Pěkné barvy