renocar_unor

Yamaha XJ 600 (1998)

Vlastník DomakCze
Vloženo 11.8.2016
Aktualizováno 10.6.2017

Babča která ale příjemně překvapila a to i stím že má seškrcené karburatory(už teda ne 3:) ) je na ní nějaka práce ale s tím jsem jí bral a dostal jsem na to i malou slevu, v TP 25kw :)

Motorka koupena od Bazos.cz - Ale tak jako no znáte to jo tohle je v pohodě a na první pohled říkam je to v píči :D ale tak dal slevu

Honda CB 500: Ta která se mě líbila se prodala a pak hlavně XJ je 4val(btw jinak jsem zarytej Hondař :D)
Honda CBR 600F: Nebyly penízky a A řidičák
Honda CB 600F Hornet: Stejný důvod jako CBR

První dojmy - První dojmy, ty kráso ze 125ccm ty vole výkooon :D ono když v kile přidám plyn tak to jedeee :D pak jsem dostal trochu přes držku jak jsem začal vnímat i jiné věci :D jako byly totalně gumy na vyhození a nové jsem měl teprv objednané(battlaxi bt45 top gumy krásně drží až na stupačku ale nebudu předbíhat :) ) dotko bylo z roku asi 2011 a zadní guma total rovinkář :D hranatá vubec se motorce nechtělo zatáčet :D přední guma zase uplně oskákaná nebo nevím prostě ko jak se nazuli noveé bačkurky tak jsem se už uplně zamiloval <3 Na to že jsem četl že se motorka kroutí atd tak jsem to nějak nepoznal ani při vyšší rychlosti a ani v zatáčkách celkem krásně a sebejistě vede stopu a žádný náznak že by chtěla uletět nebo tak něco :) další věc co miluju jo je to kravina ale to jsou vystražné světla vždycky jsem všem ostatním záviděl :D dál nevím co bych napsal zatím fakt spokojenost musel jsem tam po předchozím majiteli udělat plno práce kterou jsem dělal ještě než došli větší papíry :) ale teď když vím že mám vše ok tak jsem v pohodě :)

Motorku bych doporučil pro - Pro koho? :D já byl štasnej se svými 190cm že mám konečně motorku na které nevypadám jak vosa na bomboně :D jinak určitě kdo má rád 4valce xječko má promiňte mě ten výraz nasranej zvuk s těma dvouma laufama prostě top :D a určitě spíš pro lidi kteří radši cestujou já tu motorku dostal strašně rychle na její limity(zatačky,stupačky) což mě trochu zklamalo ale zase prostě je to cestově sportovní motocykl no :) nemužu po tom chtít to co po CBR 6tce :) jako přestupní stanice skvělá volba!!! :)

Doplňky na motorce - zatím jen uprava na LED světla ale chystám klasiku držák na telefon(gps) vyhřívané hefty jiný zrcátka,blinkry atd
-nové menší blinkry
-Palubní počítač domací výroby :)

Ty jo píšu první dojmy a uplně jsem zapoměl na tuhle kolonku :D Nějak nevím moc co dál napsat tak třeba:
Mám najeto teď s ní asi něco přes 1000km?? cca možná 1500km celkově má mašina najeto teď čerstvě 60 000km a přede jak má :) mám jí seškrcenou na 25kw už byl pokus o otevření jelikož 45kw což je plný výkon není zas něco extra zabijácke takže i kvuli třeba spotřebně kterou všichni xjéčka drží na 4,5-5 tak já 6,5l :D jo říkate si co řeší ty 2 litry :D ale znáte to student a dost i cestuju takže se to hodí i s tím efektem plus 20kw :D takže jsem otevřel karburatory a vykouklo na mě na prvním válci otočene šoupátko aby nelicovalo s výřezem takže jsem ho točil(musel jsem kuchnout membránu) a dál tam byly dorazy šoupátek takže jsem je ubrousil aby licovali s difuzorem :) no motroka jede asi i možná o něco lépe ale dostal jsem z ní "jen" 160 a spotřeba neklesla :/ no budu teď měnit svíčky jsou KO takže čekám zlepšení a pak by to asi chtělo ještě zesynchronizovat karbce a pak uvidíme aspon těch papírovejch 180km/h bych chtěl :) :) a tu nižší spotřebu ale prej otevřená dá i 200km/h no zatím to nehrotím i z duvodu peněz takže otevřená karburace se mě kupovat nechce.
Co jsem tak dělal
jako první jsem musel srovnat řízení jak byla motorka padená tak to nesrovanli takže nefungovali vidle prostě byly na tvrdo(nechapu jak s tim mohl jezdit) takže jsem povolil řízení krásně to odskočilo utahl a už to chodí :D až mě to děsí jak má XJěčko měkou tu přední vidlici :D :D se boří alle neskutěčně
Oprava elektroinstalace světla a blinkrů bože to byla prasárna ani to nebudu popisovat rovnou jsem obrysovku dal LEDku
dál jsem přidal led pásek na osvícení SPZtky, origo je to řešeno dost lacině a to se mě nelíbilo :D
a rovnou LED osvětlení budíku krásně teď svítí bíle místo žluté :)
zadní madla byly ohmataná stříknuto černým sprejem
nové černé šroubky plexi(jeden už mě z neznámích duvodu uletel...)
nové gumy
vyměněný olej Motul 3000 20W50 a olej filtr KN(nemá cenu ale byl za dobry kešky a má nastavec na 17 ořech)
teď pujdou ty nové svíce NGK CR8E
jo ložiško v unašči rozety když jsem sundaval kola na přezutí tak se na mě vysypalo něco co trochu připomínalo ložisko takže vyměněno i s novým gufírkem
nový držák zrcatka byl ulomeny a kurvy v yamaze za něj chtěli 500kč kurva :D kus kovu pulměsíček :D
nový tankpad
10.6.2017 moto šla k novému majiteli tak snad bude sloužit dobře jako mě :) První opravdu velká motorka budu na tebe vzpomínat <3

Vendula
Vendula napsal 06.04.19 v 08:24 10b.

Ahoj mam takovy dojem ze ted tu motorku vlastnim ja ?

MiKas004
MiKas004 napsal 07.06.17 v 08:43 10b.

XJ600 mám moc rád - dělal jsem na ni autoškolu a sedla mi hned do ruky
ať slouží !!!

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 10:09 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!

DomakCze
DomakCze napsal 19.08.16 v 23:43

Děkuji za milé komentáře a přesně když si člověk opraví sám tak se to hned lepšejc jezdí!

Petr45
Petr45 napsal 13.08.16 v 19:44 10b.

Tak at slouzi, a neni nadto si na motorce sam leccos opravit