Honda CBR 250R (2012)

Vlastník Bret1337
Vloženo 23.7.2016
Aktualizováno 24.5.2018

Kvalitní, hezká, relativně nová, rychlá (všechno je rychlé oproti mé předchozí padině :D), japonská, dostupná,... Samé klady :)

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Seriózní prodej nových i ojetých motorek. Jediné, co mi vadí, je nutnost složení "kauce" ve výšce 100% ceny motorky, aby vás na ní nechali projet...

Honda CBR 300R: Nemohl jsem si ji cenově dovolit
Kawasaki Ninja 250R: Ročník, který už pro mě byl cenově přijatelný, má budíky, ze kterých bych při cestě jen blil.. A zvuk Hondy se mi líbí víc :)
Honda CBF 125: Fungl nová motorka v ceně mojí ojetiny! Bohužel ale jenom 125ccm...
Honda NC 700S: Jezdil jsem na ní v autoškole a zamiloval jsem si jí! Ale ta cena!! Nic pro chudého studenta :D
Suzuki GS 500E: Spolehlivá, bezúdržbová, levná,... ale osobně mi připadá taková strašně \"neutrální\", bez emocí, bez osobnosti...

První dojmy - První dojem byl samozřejmě natěšenost, ale taky zklamání, protože mi ještě měsíc stála v garáži a já na ní nemohl jezdit - ještě jsem dodělával řidičák :D Ale když jsem vyrazil, tak to bylo naprosto úžasné :) Zvlášť, když jsem ještě den předtím jel na 50ccm skůtru :)

Motorku bych doporučil pro - Začínající motorkáře, je to taky skvělý mezistupeň před silnou motorkou.

Doplňky na motorce - Zásuvka 12V
Boční brašny Koji T-MAX

Začněme negativy, to bude totiž docela krátký: :)
1) Ikdyž jsem si původně říkal, že mi nehrozí, aby mi bylo málo výkonu, tak se to nakonec přecejen dostavilo. Pár koní navíc by se hodilo hlavně při předjíždění..
2) Vibrace v rukou.. Po nějaké době si pak vaše horní končetiny řeknou o pauzu..
3) Po 400 kilometrech v sedle jsem to už nemohl usedět.. Na příliš dlouhé výlety to moc není :-/
4) Na přístrojovce bych uvítal víc funkcí, než jen ujeté kilometry, čas, teplotu a benzin..
5) Zadní brzda je tam jen pro okrasu, nemá téměř žádnou účinnost..
No, a to je asi tak vše, víc mě zatím nenapadá.. Třeba na něco ještě časem přijdu :) Ikdyž samozřejmě doufám, že ne :D

No, a to by bylo, teď už jí budu asi jen chválit :)

Motorku jsem si vybíral už dlouho předtím, než jsem začal dělat papíry na A2. Adeptů bylo víc, ale nakonec to vyhrálo CBRko na plné čáře - je pro mě cenově dostupné, dají se bez větších problémů sehnat díly, je to zajetá japonská značka, a samozřejmě se mi taky dost líbí :) Momentálně mám na ní najeto přes 1200 km, a zatím se neprojevil žádný, sebemenší problém. Je docela rychlá, udávaná maximálka je 140, někdo říká až 150 km/h, to jsem ještě na místních silnicích neměl kdy vyzkoušet, nejvíc jsem se zatím dostal na 137 km/h. Zrychlení je dostačující pro běžný provoz, ale pokud potřebujete předjet víc aut za sebou, tak už vám tam pár koníků chybí, a občas se prostě musíte pokorně zařadit zase zpátky, protože to mašina prostě nestíhá. Jinak samotná jízda je skvělá, víc jí samozřejmě vyhovujou kvalitní silnice, rychlostní, dálnice apod., ale poradí si i s rozbitejma okreskama. Jel jsem na ní jak na rychlostní po rovince, tak i v horách po silnicích III. třídy, obojí zvládá dobře. Je skvěle ovladatelná, za což vděčí také tomu, že má jenom nějakých 140kg. Úložný prostor bohatě stačí na povinné vybavení i základní nářadí. Mile mě překvapila spotřeba, obvykle se uvádí hodnota kolem 3 litrů nebo i víc, mě vychází 2.15 litru/100km při provozu po okreskách v kopcovitém terénu, takže naprostá spokojenost.

Edit: Aktuálně najezděno kolem 3000 naprosto bezproblémových kilometrů. Skvěle zvládá rozbité okresky, dálnice, kopce i roviny :) Je to nezvyk oproti mé staré motorce, která měla výkon 2kW a na které jsem musel každých 200 km řešit nějaký problém :D

Figi25
Figi25 napsal 24.11.16 v 17:24 10b.

Pěkná Kdysi jsem ji chtěl jako první motorku Ta spotřeba je teda šílená Přejí krátkou zimu. Jinak si mě inspiroval, že to není špatný nápad dojet až k Pradědu