Suzuki SV 650S (2001)

Vlastník peters88
Vloženo 21.7.2016
Aktualizováno 4.12.2018

První velká motorka, zatím jenom samá radost

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Nová Paka)

Ducati Monster 695: důvod neuveden
Kawasaki ER 6N: důvod neuveden
Buell SB9SX Lightning city X: důvod neuveden

První dojmy - Měl jsem ze začátku trochu strach, jestli nebude na první motorku moc silná, ale ukázalo se, že neoprávněně. Lehká, skvěle ovladatelná a relativně nenáročná motorka. A hlavně dvouválec, který jsem vždycky chtěl.

Motorku bych doporučil pro - Bez výjimky pro všechny, kdo hledají motorku na naučení nebo jen na ježdění pro radost.

Když už jsem si udělal radost a konečně si pořídil papíry na velkou motorku, přemýšlel jsem, na čem vlastně chci jezdit.

Vždycky se mi líbily nahatý dvouválce, už jen kvůli zvukovému projevu, takže jsem vybíral mezi Ducati Monster, Cagiva Raptor, Kawa ER6, dokonce jsem jeden čas uvažoval nad Buell XB9S.

Nakonec ale zvítězil rozum a koupil jsem tuhle relativně levnou SV. Proč? Byla v dobrým stavu, sice s nějakýma škrábancema ale spíš kosmetickýma. A hlavně nestála majlant. Za první motorku, se kterou se ještě budu hodně učit, beztak mi někde spadne, odřu ji nebo položím jsem nechtěl dát moc peněz. Navíc jsem musel ze začátku parkovat v Praze na ulici, takže by mě ani tolik nebolelo, kdybych ji ráno před domem nenašel.

Je fakt, že se ještě učím, mám naježděno cca. 1000 km a zatím jsem (díky bohu) nespadl, ale SV je na to moje začátečnický ježdění moc fajn. Mohla by trochu líp brzdit a předek by se při vzetí za brzdovou páčku nemusel tolik potápět, ale dá se slušně dobrzďovat motorem.

Co mě ale trochu mrzí na polokapotě je fakt špatný přístup ke svíčkám. Navíc v dešti - a to už tady pár lidí v recenzích rozebíralo - se dostává voda k přednímu válci a pokud je špatně vyčištěný odtokový kanálek, tak svíčka občas vynechá a člověk pak poskakuje na jeden válec. V bouřce se mi už taky stalo, že jsem po dojetí na benzínku, kde jsem se schoval, motorka nechtěl vůbec nastartovat... Až po pár minutách a pokusech chytla, ale než se pořádně zahřál motor a odpořila se voda, tak dost poskakovala na jeden válec. Což se mi málem vymstilo, když na podélným značení najednou válec naskočil a já měl co dělat, abych to na mokru ustál.

Simitom
Simitom napsal 21.07.16 v 16:18 10b.

Pěkný kousek. Tahle mašina je fakt o zábavě. Jo a když vynechává svíčka na předním válci, stačí zkontrolovat odtokový kanálek na pravé straně válce.