KTM 1290 Super Adventure (2015)

Vlastník TmsKTM
Vloženo 20.7.2016
Aktualizováno 10.7.2017

Výkonný cestovní motocykl který v řadě velkých cestovních endur má své místo.

Motorka koupena od Demomoto

První dojmy - Motorka je prostě parádní a po 1190 to byl krok správným směrem.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty kdo chce v klidu ,rychle a relativně pohodlně cestovat. Každý si najde tu svou moto která mu vyhovuje a pro mě je to KTM 1290 Adv.

Doplňky na motorce - Hodně věcí je už v základu. Zatím jsem vyměnil jen rozetu, rozšířil stojánek, dal kryt řetězu, objednal elox. víčka, kryt motoru a kufr.

Nastal prostě čas na změnu a po 3 letech v sedle 1190 bylo logické jít právě do 1290.
A jelikož vím že motorka bude sloužit převážně na cestování nebylo moc dlouhé rozhodování co dál. Mám zatím najeto jen pár km takže není moc prostor na dlouhé posouzení. Takže zatím jen v bodech:
Plexi super - jen jsem otočil držáky aby více chránilo.
Podvozek - první dojmy jsou takové že lépe dokáže vyrovnávat nerovnosti (čas ukáže).
Motor - čistý průběh a přesné řazení , trochu jsem ale zklamán od odezvy plynu (1190 se mi zdála agresivnější od lehkého otočení rukojetí ...ale jsou to jen mé první dojmy...třeba se po zajetí ještě vše upraví) Zatím tomu říkám BMW syndrom
Trochu lepší se mi zdá sedačka ale opravdu to poznám až na tom dubu sedět 500 a více km v kuse
O hodně lepší se zdá i negativní záležitost a to jak moc předchozí KTM 1190 topila do zadnice ! Zdá se že ve fabrice vyřešily a vyhřívaná sedačka bude mít své opodstatnění.
Zkoušel jsem i tempomat - super a nemám problém ani s jeho ovládáním jak se někde psalo...co však se moc nepovedlo je ten bakelit do kterého je to vše napasováno...tady si moc práce nedali !!!
Trochu jsem se bál šířky nádrže a to že budu mít problém s ovládáním...opak je pravdou...šířka absolutně nevadí a po pár km jsem nevěděl že jedu na jiné moto...teda co se rozměrů týká.
To jsou zatím první postřehy a uvidíme co ukáže čas.

Konečně jsem se zase svezl. Sice žádný dlouhý výlet ale víkend v Krkonoších naznačil že jsem neudělal špatný krok.
První obavy z větší nádrže a tím i obratnosti motorky jsou pryč... na klikatých silničkách v Krkonoších jsem neměl jediný problém.
V podstatě není co psát...asi si každý musí vyzkoušet co mu sedí a tento stroj je pro účely která chci jezdit naprosto dokonalým načiním.
Přidám proto jen pár fotek

Rambooo
Rambooo napsal 13.03.17 v 15:50 10b.

Parádní stroj, co je naslapany elektronikou. Snad jen skoda, ze nema kardan ne? Paklize chces hltat kilometry, byl by lepsi:)

RadimGabriel
RadimGabriel napsal 22.11.16 v 22:29

A já udělám to samé a to zítra mám už dva roky 1190 adv a tohle je naprosto logický krok. Zamiloval jsem si dloooouhé vyjížďky do Alp a tohle je proste ono...

Lombardo
Lombardo napsal 03.10.16 v 21:06 10b.

krásná mašina

JaNICek13
JaNICek13 napsal 05.09.16 v 20:13 10b.

Czechthisout
Czechthisout napsal 27.07.16 v 17:41 9b.

Vidim ze nejsem jediny kdo sel z 1190 na 1290