renocar_unor

Triumph Speed Triple R (2012)

Vlastník AndyD69
Vloženo 18.7.2016
Aktualizováno 4.9.2018

Vynikajúci motor. Silný záťah od spodku až do vrchu :)

Suzuki GSX-S1000: Výborná motorka, ale krútiaci moment na triplovi ma presvedčil
Yamaha Tracer 900: Nezdá sa, ale aj tracer môže byť chuligán :)

První dojmy - Mám pocit, že je dosť veľký rozdiel v ovládaní oproti napr. MT-09 alebo Suzuki GSX-S1000. Tieto dve mi prišli úplne jednoduché, intuitívne, ale speed chce iné ovládanie. Tie dve sú asi len vozítka a speed chce odo mňa aby som sa správal ako motorkár :D

Motorku bych doporučil pro - Pre človeka čo ťahá za plyn s rozumom :D Ten výkon je na ceste nebezpečný :D

Doplňky na motorce - SC Project laďák s palivovou mapou

Absolvoval som veľa testovacích jázd skôr ako som kúpil Rkového SPEEDa.
Ľudia ma presvedčiali, že rozdiel medzi štandard a Öhlins podvozkom nespoznám.
Možno by som ani nespoznal keby som nešiel tú istú trasu na Rku a potom na Sku (Speed 2016).
Placebo? Asi nie. Oproti Sku a mojej starej moto, mám pocit, že ten podvozok viac odpustí. Pobere toho viac aj na horších cestách a mám pocit, že drží ako pribitý kolesá na zemi. Žiadne skackanie. Dieru skopíruje a koleso je stále prilepené o asfalt. Mohol by som o tom písať romány.
Brzdy sú vynikajúce. Monobloky asi fakt nevyužíjem, lebo na okruh sa dostanem 1x-2x za rok, ale snáď sa to zlepší.
Čo sa týka ovládateľnosti, je to naozaj iné iné. Neviem či je to pneumatikami (metzeler racetec interact K3), ktoré sú určené hlavne na okruh, alebo je to uhlom prednej vidlice, ale každopádne tá moto si žiada trochu iný prístup k ovládaniu ako som bol zvyknutý. Neviem to ešte presne popísať, zatiaľ mám na nej 600km.
Moto má radšej dlhé tiahle zákruty, ako malé vracáky. V meste je to v pohode, normálne sa môžem prepletať mestkými zápchami.
Úložný priestor pod sedlom je trochu väčší ako iných, takže tam človek zmestí aj niečo viac ako len lekárničku. Dve lekárničky! :D
Na jeden záťah som spravil niečo vyše 500km, ale už som sa necítil moc pohodlne.
Z časti za to môže aj nová komboška, s ňou mám asi len 1500km, takže ešte nie je úplne vytvarovaná. Myslím, že veľký podiel na komforte spôsobuje gelové sedlo.
Telo som mal síce trochu dolámené, ale prdel nebolela :) Na iných moto to bolo hlavne prdel čo ma bolelo po 500km.
Idem testovať a niečo ešte napíšem časom.

Karee
Karee napsal 22.08.17 v 10:21 10b.

RoumenS
RoumenS napsal 09.04.17 v 17:41

Zkus KRK moto v Liberci, byl jsem tam na brzdě loni a chtěli tuším 2.500,- Když tak mrkni do mého deníku.

AndyD69
AndyD69 napsal 21.07.16 v 14:16

Josef, mne nejde ani o kone ako skôr o to aby to bolo po technickej stránke OK.
5tis je dosť...

boutom
boutom napsal 18.07.16 v 18:47 10b.

jurcajosef_com
jurcajosef_com napsal 18.07.16 v 14:03 10b.

Super volba! Mam Speeda už přes rok a baví mě čím dál víc...mapu si nech vyladit na brzdě, v mém případě 11 koní rozdíl za 5 tisíc stálo, podlě mě se žádná univerzální mapa té z brzdy nevyrovná.