Honda CB 600S Hornet (2003)

Vlastník ventilll
Vloženo 16.7.2016
Aktualizováno 18.3.2018

Moto má najeto poctivých 20000 km, kromě prasklého podsedláku z levé strany se zdá být vše v pořádku.

Kawasaki GPZ 500: Kawu jsem nekoupil, protože všechny byly dobitý jak cikánská hračka.

První dojmy - Po přesednutí z Jawy 250/353 (12k) je to skok jako hrom cca 80 koní. Všechno funguje zlehka a tak jak má. Počínaje el. startérem, řazením, brzdami, odpružením. Po první projížďce všechno sedí v ruce jako po několika tisících km, kromě přepnutí kohoutu benzínu na rezervu. S tím mám trochu problémy:-)

Motorku bych doporučil pro - zatím nemohu sloužit

Doplňky na motorce - laděný výfuk "Rebel racing"

Tento stroj jsem koupil díky kamarádovi v práci, s kterým jsme se často bavili o motorkách až jednou říká: Známý má Horneta a možná by se ho zbavil odvětil jsem, že se na něho zajedu podívat až budu v Praze. Slovo dalo slovo a někdy v květnu 2016 jsem si domluvil prohlídku. Když jsme ze stroje v garáži sundali plachtu, stroj byl lehce zaprášený od toho jak cca 2 roky nejel. Po krátké obhlídce jsem měl jasno a říkám, že ho beru. Mělo to jedno malé ale. Neslyšel jsem to nastartované, protože baterie byla KO a propadlá STK. Majitel říká, že má baterii objednanou jenom ještě nepřišla. Po zhruba 14 dnech jsem obdržel mailem zprávu: motorka startuje a běží krásně v příloze bylo dokonce video. Hned jsem domluvil auto s károu a víkendu jsem tam vyrazili. Po příjezdu domů jsem to nevydržel a hned i s propadlou STK jsem se musel projet.
Jediné co jsem zatím musel udělat byla výměna oleje a dále mě čeká vzduchový filtr a svíčky takže pohoda. Zatím nemám moc zkušeností, protože jsem ujel asi 500 km, ale přeci jen pár postřehů mám. Úložný prostor je vlastně jen na povinnou výbavu. S podvozkem a jeho nastavením jsem spokojen i na českých nerovnostech se chová velmi solidně. Spotřeba zatím vypadá na něco okolo 5-6 l/100km. Ohledně místa pro spolujezdce nemám žádnou zkušenost, protože spolujezdce nemám. V zatáčkách cítím takovou jistotu oproti Jawě Toť zatím asi vše.