Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník Screpy_Coco
Vloženo 29.6.2016
Aktualizováno 30.10.2017

Pohodlný sportovní cesťáček. Motorka má bleskovou akceleraci, pohodlný posed, po menších úpravách i opravdu hezký vzhled a krásný zvuk čtyřválce.

Kawasaki Ninja 250R: Vysoká cena, nižší výkon, menší pohodlí při cestování
Honda CBF 600S: vyšší cena, malá nabídka motorek
Suzuki GS 500F: Slabší motorka než Fazer, horší možnost vlastních uprav na moto,
Suzuki GS 500E: Zvítězil výkon a sportovní typ motorky oproti naháči

První dojmy - Zvyknout si na moto byl ze začátku problém, přesedlával sem na fazera ze silničního endura, takže mi byl tenhle styl motorky cizí. Ale hned během první jízdy kdy jsem si vezl moto domů jsem si po nějakých 100 km zvykl a teď není žádný problém. Jediná vada na kráse bily ohavné kostkaté blinkry, které šli ihned dolu a byli vyměněni za menší.

Motorku bych doporučil pro - Spíše pro pokročilejší, motorkářům kteří přestupují ze 125/250. Přece jen je to motorka, která si vyžaduje už nějaké ty naježděné km.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Scorpion, čiré-menší blinkry, chromová přední mřížka chladiče, kalené zadní LED světlo, závaží řídítek

Fazera jsem si vybral, protože jsem chtěl přejít ze 125 na větší kubaturu a FZSko jsem znal od kamaráda se kterým jsem jezdil na projížďky takže když jsem viděl podobného za dobrou cenu, neváhal jsem.

S motorkou mám zatím najeto jen okolo 1000km, ale zatím jsem spokojený. Motorka má parádní urychlení, jízda je i ve dvou pohodlná, možná by to chtělo jen časem nechat přešít a vytvarovat sedlo.
Ovladatelnost je bez chyby. V zatáčkách i ve větším náklonu krásně drží stopu a je krásně ovladatelná.
Co se spotřeby týče tak ta nejspíš záleží na stylu jízdy. Já se zatím pohybuji okolo 7,2 l / 100km. Poprvé jsem s toho byl docela v šoku když má moto nádrž na 22 l a po 250 km se rozsvítila rezerva :D.
Jediná drobnost, která mě při jízdě občas štve jsou vybrace při cca 6 ti. otáčkách, ale co jsem tak četl tak to dělají všechny Fazery. Není to nic tak hrozného jen pokud chce člověk jet delší dobu okolo 110km/h na je to opravdu hrozně otravné :D .
Jakmile se ale rychlost pohybuje pod 100 km a nad 120 moto jede naprosto hladce.

Screpy_Coco
Screpy_Coco napsal 01.09.16 v 18:49

mmmaaaxxxiiimmm
mmmaaaxxxiiimmm napsal 29.06.16 v 06:39 10b.

Vítej v klubu FAZER.