Yamaha FZ8 N/S (2010)

Vlastník Hortom
Vloženo 17.6.2016
Aktualizováno 15.3.2024

Vloženo: 28.08.2017, Uskutečněno: 27.08.2017, Zhlédnuto: 17x, Firma: FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Brno-Komárov)

V neděli jsem si opět objednal malé testováníčko. Nakonec z toho byly tři hodiny v sedle.
V CARTec motor v Brně proběhlo víkendové testování modelů Suzuki a Triumph. Chtěl jsem vyzkoušet cestovní endura, takže jsem osedlal Tigera XCx 800, V-Stroma 650 a nakonec pro potěšení Bonnevilla T120.
Endurka hodně překvapila. Takové ovládání a komfort jízdy jsem opravdu nečekal.
Tiger je na tom i docela dobře výkonově, takže .
Zkoušel jsem jen na silnici, na terén nemám vůbec žádné zkušenosti, ale i tak velký zážitek. V-Strom je lehčí a padá do zatáček neskutečně. Jen mu nahoře chybí výkon.
A Bonneville, to je zcela jiná kapitola. Tomu se zatáčet nechtělo vůbec. Jako by gyroskopický efekt mašinu pořád stavěl. Ale možná to byl jen můj subjektivní pocit po odjetí dvou vyšších mašin. A motor 12-tikilo si pěkně prděl do výfuku, jen neměl vůbec žádný brzdný učinek při zavření plynu. Je to motorka na kochačku. Na dálnici při nelegálních rychlostech to bylo docela maso...
U obou Triumphů mě pak pěkně sral el. plyn. Proč?
Ale i tak nedělním výtězem je Tiger.

• Sezóna 2019

Tak už jsem dlouho do deníčku nic nezapsal. Důvod je jednoduchý...jezdím a nic neřeším. Nové tlumiče a pneu Angel GT udělali z jízdy luxus (určitě můj subjektivní pocit). Loni jsem neustále laboroval s nastavením tlumičů

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.06.2019
    Uskutečněno: 25.06.2019
  • Nové pneu Angel GT

Tak Michelin Pilot Road 4 nakonec 9500 km. Což je asi slušný nájezd. Z toho jednou motoškola na brněnském okruhu, kde dostaly záhul. Je fakt, že teď ke konci jsem musel motorku hodně lámat do náklonu. Ale změna je život

Typ: Údržba
    Vloženo: 23.07.2018
    Uskutečněno: 20.07.2018
  • Repase tlumičů

Už delší dobu jsem věděl, že přední tlumiče šly do háje a nepomohla ani loňská výměna oleje. Rozhodnutí jasné - kompletní kontrola a případná repase u odborníka - Firma Vangelas Brno. A musím jen chválit. Přístup, ochot

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 01.06.2018