Kawasaki Z 1000 SX (2013)

Vlastník CuoreSportivo
Vloženo 10.6.2016
Aktualizováno 10.6.2016

ZED co má kapoty - The Green Bitch

Motorka koupena od Eirik (Olomouc)

Honda VFR 1200F: Těžší, za dané peníze vždy starší a s velkým nájezdem. Přišla mi moc usedlá. Možná někdy v budoucnu se k ní vrátím.
Yamaha FZ1 Fazer: Sháněl jsem verzi GT, ale žádná nebyla dostupná. Vzhled je už trochu de mode.

První dojmy - 2000 - 4000 ot/min opravdu je to litr? Je to super klidné a poslušné, nic mi to nediktuje všechno je uvolněné a přirozené. 5000 ot/min cooo??? 9000,- ot/min - můžu se k tomu přivázat?

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro zkušenějšího jezdce, který si rád někdy nechá našeptat nějakou čertovinu od frajera na levém rameni a zároveň chce v klidu někam dojet a nebýt z toho dva dny na hadry. Asi bych ji nedoporučil pro začátečníka je to trochu moc silné na učení.

Doplňky na motorce - Doplnil jsem zásuvku na 12V a držák na navigaci. Kufry už k ní byly tak uvidíme jak to bude celé fungovat na letošní motodovolené. Reflexní polepy kol - zelené jak jinak. Tankpad pro ochranu nádrže před odřeninami.

Vybral jsem si tuhle Kawu protože se mi líbil vzhled. Má super siluetu a zezadu s těmi trombóny vypadá nebezpečně. Chtěl jsem něco s kapotami, aby na mě tolik netáhlo a nebylo to tak únavné na delších cestách. Líbí se mi plně nastavitelný podvozek. Ne že bych to potřeboval nějak zvlášť ladit, ale je to festovně postavený bajk a je na tom vidět, že si konstruktéři s nastavením a vyvážením pohráli. Dlouhé oblouky jsou na tom naprostá lahoda. A taky jsem chtěl něco silnějšího a dospělejšího než dosud.

Najeto máme zatím docela málo něco okolo 1500. Zatím můžu napsat jenom tolik, že je to přesně tak, jak chlapci zelení říkají - Sport Tourer. Ale více Sport. Přesně mi to vyhovuje na čistokrevný cesťák se ještě necítím.

Servis a podobně zatím nedokážu moc posoudit. Předepsané úkony jsou dost náročné a poměrně často, tak uvidím jak to bude v praxi.

Původní majitel ji udržoval ve skvělém stavu a já v tom hodlám pokračovat.

Pneu jsem dal na přední kolo BRIDGESTONE Battlax BT016 Pro Hypersport. Je to guma, která je pro tu motorku předepsaná a zatím se mi zdá, že nebude žádný problém. Podle zahraničních testů je to velmi dobrá pneumatika. Zadní dám stejnou, až nadejde její čas.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 17.06.16 v 12:44 10b.

Šoty.
Šoty. napsal 12.06.16 v 22:47 10b.

Tož vitaj,super výběr

Vlada-XX
Vlada-XX napsal 10.06.16 v 20:00

Krasavice za 10 bodů .

Decathlon
Decathlon napsal 10.06.16 v 19:17 10b.

Krasavec

Zazi
Zazi napsal 10.06.16 v 16:21 10b.

Spravna volba!