Aprilia RS 125 (2008)

Vlastník mada204
Vloženo 6.6.2016
Aktualizováno 20.2.2018

Aprilia RS 125 upravená pre triedu 125 Sport Production v šampionáte Alpe Adria.

První dojmy - Moje prvé dojmy, keď som na ňu nasadol z MiniGP 50 boli: Výkooon, veľa výkonu. Ako sa dostala do otáčok , neskutočne zaťahala , až ma posúvalo na sedle dozadu. Vtedy som sa jej trochu bál a bol som nesmelý, no časom som si na ňu zvykol.

Motorku bych doporučil pro - Pre tých, ktorý by radi začali na okruhu. Je to motorka ktorá neodpúšťa chyby, človek sa na nej naučí ako jazdiť, tak aj vyladiť svoj stroj. Je veľmi lahká takže pády z nej nie su tak vážne.

Doplňky na motorce - Na mieru robený výfuk + koncovka
Ignitech zapalovanie
Plexi PUIG + laminátové kapoty
Ohlinsy v úprave Andreaini v predu
Ohlins tlmič vzadu
Dunlop Sportmax Alpha 13/Pirelli Supercorsa
Prerábaný valec , hlava

Motor Rotax 122 - Robený valec aj hlava , výfuk na mieru aj s koncovku , klapky , karburátor originál PHBH 28 , spodok motora , iridová sviečka , zapalovanie Ignitech - možnosť prepínať medzi krivkami , užšia reťaz a rozety , vybraný štartér a olejmajster , prívera je spravená na pevno - tým pádom bez jednotky Ducati Energia

Brzdy brzdič a kotúč sériový , Brembo keramické platničky

Podvozok Vzadu OHLINS nastavitelný, vpredu Ohlins v úprave od Andreaini

Posed
Upravené kapoty, PP Tuning rajdy sú pripevnené na tlmičoch takže človek musí byť viac skrčený. Stupačky sú pôvodné, keďže PPTuning a pod. mi moc nevyhovujú.

Spotreba 9-10 litrov / 100km. Približne 35 litrov na závodný víkend.

Poruchy Túto sezónu sme dvakrát zadreli, raz prepálilo piest a raz sme pridreli. Z toho fatálne zadretie bolo iba jedno, inak nevznikli až také veľké škody.

Motorka je upravená iba na trať, hoci má aj papiere, no na cestu by ste ju už ťažko dostali. Chýba kopa elektroniky a kabeláže...

Túto motorku som si vybral oproti Cagive Mito, hlavne kvôli dostupnosti dielov.

V porovnaní napr. s 300ccm motorkami je veľmi schopná, má ovela pevnejší a robustnejší rám, ovela lepšiu výbavu čo sa týka bŕzd a tlmičov a celkovo aj športovnejší posed. Motorka ťahá maximálne zhruba 180km/h

V sezóne 2016 som sa s touto motorkou umiestnil na celkovom 6. mieste v stredoeurópskom šampionáte AlpeAdria Road Racing Championship. A získal som titul vicemajstra Slovenska.

Pokial chcete vedieť viac, skočte na môj Facebook alebo na moju stránku adambarus.com

KarelZBR
KarelZBR napsal 24.07.16 v 11:57 10b.

Supr aprilka Když budeš mít čas, koukni prosím na mojí. http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=106299

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 13.06.16 v 07:59 10b.

wow! Ve tvých letech mít ostrou okruhovku To já běhal po brigádách a jezdil na padesátce Užívej si to, jezdíš pěkně a jistě bude ten progress ještě velký Ať ti to lítá, závodníku

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 08.06.16 v 22:16 10b.

Mazec. Na super vyblbnutí stačí i pořádná dváca . Nemá to chybu. Tak ať to lítá

Anežka_Anný
Anežka_Anný napsal 07.06.16 v 12:56 10b.

Super

Rubi
Rubi napsal 07.06.16 v 09:45 10b.