Honda XRV 750 Africa Twin (1997)

Vlastník TODhunter
Vloženo 26.5.2016
Aktualizováno 26.5.2016

"Všichni mají motorku, jen já mám traktor", si někdy říkám. Ale na tuto brutálně spolehlivou strojovnu nic nemá.

Motorka koupena od MK69 (Kostelec) - Evidentně bylo o motocykl dobře pečováno

BMW F 650 GS: častější poruchovost, vyšší cena, hračkovitost

První dojmy - Když jsem jí viděl prvně, šel z ní strach. Ohromný a těžký zaoceánský parník s, na tuto kategorii, perfektní obratností. Když jsem jí pak vezl ze Zlína v dodávce, jejíž přepravní prostor prakticky vyplňovala, vždy jsem se při ohlédnutí lekl dvou očí, které se mi dívali až přes rameno.

Chtěli jsme s kamarádem vyrazit někam dále od komína. Jeho Cagiva Canyon trpěla steskem po domově a někde dál se vždy rozbrečela. A z mého Maraudera bolely záda už cestou do práce. Navíc mi ho bylo líto při pomyšlení na noční hledání divokého campingu.
Z důvodu pokrytí si náhradních dílů jsme chtěli koupit motorky stejné, v našich finančních možnostech, které si dokážeme opravit v polních podmínkách a dovezou nás až na kraj světa.
Na motocestovatelské přednášce Michala Kutmiče, o cestě 4 dobrodruhů na Afrikách do Nepálu, padlo rozhodnutí. Plácli jsme si. Naše příští motorky budou Africa Twin, RD-07.Prodal jsem svého 13 let starého Maraudera se 40t na tacho a koupil 17-ti letou Afriku s necelými 100t a ještě jsem si musel připlatit. Za měsíc jsme je mělo v garáži oba. Na poslední chvíli. Bylo jaro a od těch dob šla stabilní cena Afrik dost nahoru, jak jich začalo ubývat.
A? Od té doby jsem z ní neslezl. Ani tak, že bych si našel čas přidat si jí na profil. Tak až teď po dvou letech jsem se k tomu dostal. Neměnil bych. Ani za novou Afriku? To mě dost rozváhalo, ale to, jestli si nová nepůjčila pouze jméno se ukáže až kolem roku 2020. A i tak bude jistě stará RD-07 v nejlepší kondici.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 19:39 10b.

Mann
Mann napsal 31.05.16 v 14:37 10b.

Podle fotky ze Zakarpatí vidím spíše lesní kolový traktor nebo-li lakatoš Svatá pravda tyto motorky vydrží neskutečně hodně

Petr_TA
Petr_TA napsal 27.05.16 v 19:08 10b.

Přesně jak píšeš ...
Afka je super strojovna
Měl jsem tu čest ji pár let vlastnit
Občas se mi zasteskne
10b

mardock
mardock napsal 27.05.16 v 13:01 10b.

Žádný opečovávání, ale pěkně jí používat k tomu k čemu je. Náhradních dílů je dost. PS: traktor mám já.

changes1
changes1 napsal 27.05.16 v 06:23 10b.

Krásná motorka Zachovalé kousky se budou držet v ceně, proto bych ji netrápil v terénu. Na to jsou jiné stroje. Tuhle bych opečovával.