Honda VFR 1200X Crosstourer (2013)

Vlastník Fransoa
Vloženo 25.5.2016
Aktualizováno 1.11.2017

Crosstourer je ideální stroj pro mé potřeby.

Honda CRF1000L Africa Twin: důvod neuveden
Yamaha XT1200Z Super Tenere: důvod neuveden
KTM 1190 Adventure: důvod neuveden

První dojmy - Klidná síla, všechno je tam kde to čekáte a spolehlivě to funguje.Klobouk dolů před inženýry z Hondy, jak dokázali 275 kg vážící motorku udělat tak ovladatelnou.

Motorku bych doporučil pro - CTéčko by si měl zkusit každý, kdo rád cestuje.

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, vyšší plégo, padací rám s přídavnými světly, vyhřívané gripy, zásuvka 2x3.1A USB, kufr Givi. Držák na telefon jako navigace (vlastní výroba)

Crosstourera jsem si vybral kvůli stále se prodlužujícím výletům a na to je tahle motorka expert. Motor bere od spodu, taková klidná síla, prostě Honda. Zatím zkouším nastavení tlumičů. Zadek jsem dal okamžitě na doraz a ještě by mohl být tvrdší, ale je to cesťák a asi si zvyknu. Posez za řídítky je uvolněný a přirozený. Na mou výšku 183 cm bylo potřeba vyšší plexi. Stopa v zatáčkách je přesná, i když v porovnání s FZS 1000 (mou minulou motorkou) je váha trošku znát, ale zátah motoru od 2 tis. otáček to lehce vynahradí
Na první nádrž jsem ujel 285 km, takže jsem pochopil, že mám co dělat s jiným typem motoru, než jsem byl do teď zvyklý. Takže řadit dřív, on to ten obsah zvládá docela dobře a o adrenalin ze zrychlení nepříjdete. Na spotřebě se to projeví dojezdem přes 320 km a ještě o kus dále.
Velmi návykový jsou elektroničtí asistenti. Pro mě první motorka s ABS, abych jej zkusil musel jsem na štěrk, jinak o něm nevíte. Antihoppingová spojka tam asi je, takové prasečiny nedělám. No a pak tu máme TC kontrola trakce, to je vám věc. Při výjezdu z utáhlé zatáčky nejlépe na první rychlostní stupeň při 5000 ot. dejte plný plyn. Tak jak je CT-éčko v náklonu nemá zdaní guma šanci to udržet, Jedete jako šílenec adrenalin na 100% Cítíte že zadní kolo začíná klouzat, ale je to jen chvilička. Jak to TC zjistí zahemží čidlama a vrátí motorce správnou stopu a vystřelí vás v přímém směru k další zatáčce.
Crosstourer je jednoznačně silniční cesťák, zkusil jsem suchou polní cestu, to ještě šlo, i když hluboké koleje jsou past i pro pneu Anakee 2 . Na mokré trávě je jízda holý boj o přežití a výjezd do stráně jedině s vypnutým TC a nohama široce roztaženýma, prostě velká legrace. Nehledám chyby CTéčko jsem chtěl a je perfektní. Dokonce je to i docela slušný kočkolap. Je tu jedna věc co mě překvapila a to citlivost převodovky na tzv dořazení. (Tak to nazývají v Hondě) To se vám tak stane , že si to sypete o stošest a najednou je na display místo aktuálního rychlostního stupně vodorovná čárka a motor se chová jako na neutrál. Takže kopat to tam co to jde, protože stát se mi to ve vracečce na Stelviu, tak sebou bácnu jak horník po šichtě. Inu jak říkám, velká legrace Tenhle našvar má i Pan European, ale není to žádná tragédie, stane se to maximálně jednou za 10 let Čus Bikeři.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 19:39 10b.

Všudezdejší
Všudezdejší napsal 29.11.16 v 16:56 10b.

V prvé řadě díky za fajn recenzi, před pořízením jsem ji rozhodně uvítal Ty padáky s přídavnými světly jsou originál, že? Myslíš, že opravdu fungují, když dojde na nejhorší? Slyšel jsem, že u CT je to spíš takový držák na přídavná světla. Jinak hodnotím samozřejmě jak jinak než za 10b Jo, a ať ti i nadále vytváří široký úsměv na tváři!

Fransoa
Fransoa napsal 02.06.16 v 17:47

Všem díky za komentář. Myslím že brzy přidám nějaké nové žertovné příhody, ta motorka je fakt mazec

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 01.06.16 v 21:57 10b.

jasných 10

Clint.
Clint. napsal 01.06.16 v 09:30 10b.

Tož,pěkná mašinka chtěl bych vidět naživo,máš to i pěkně napsané,tak pohodu do sedla přeji