Suzuki GSX-R 750 (2001)

Vlastník SWENSON83
Vloženo 2.5.2016
Aktualizováno 20.11.2018

Na svou dobu krásně ovladatelný motocykl s dobrým výkonem .

Motorka koupena od jerseySE (Praha 6-Řepy) - kamarád.

První dojmy - Po lehce upraveném Firestormu , jsem po okamžitém usednutí ocenil širší stavbu motocyklu. Se svou výškou 2.m jsem se cítíl okamžitě mnohem lépe . Stupačky jsou o trochu výše než na Firestormu . A celkový koncept motocyklu je vzhledem ke svému zaměření "kopnutý na předek" Motor : Ze "dvouválu" litrového objemu je dole mrtvo , okolo 5.tis to začíná jet , a od 8.tis nahoru to už jede hodno svého objemu . Přičemž 10-13.tis zdá se být oblastí radosti . Podvozek : Od Stormu jinde , ale to se dalo čekat . Je to mnohem lehčí motorka , rozdíl okolo 25.Kg je opravdu znát .Do vinglu to chodí pohledem jedna báseň . Ohromná lehkost ovládání oproti předchozímu motocyklu, dokázala ve mě vyvolat pocity blaženosti . Brzdy : Desky Brembo ,směs sinter metal - pro silnici/závodní dráhu.Celkem to brzdí , jen po zkušenosti s pancířema je tam znát určitá houbovitost . Na silnici zatím "nevyměkli" , při větším zatížení se však chod páčky znatelně přiblíží k prstům pravé ruky . Celkově : Pro dlouhány dobrá zpráva , vejdou se , leč nohy prostě bolet po 150.km jízdy budou . Jediná možnost jak se od bolesti ulevit , je jít potahat zatáčkami.

Motorku bych doporučil pro - Na cestování by si to člověk kupovat neměl , sportovní motorka pro lovce zatáček "tahat na rovince umí každej".

Doplňky na motorce - Sekundáry OFF a výfuk BOS.

Ke K1 jsem se dostal náhodou . A musím říct, že jsem opravdu rád .

Po doladění menších much , pneu ,desky, jsem se vydal v Dubnu objevovat kouzla středního "gixera" .
Povětrnostní podmínky se sluníčkem nad hlavou , a teplotou okolo 16.C dávali tušit jak báječný to bude den.

Každý z nás má nějaký svůj okruh zatáček někde poblíž okolí , kam se vydává a těší se vždy na ten pocit sžívání s novým motocyklem.

Mníšek pod Brdy , je pro mne má oblíbená technická trasa , každý kdo zná určitě přikyvuje. S nazutými zimními pneu P.Angel ST jsem měl v hlavě že Duben mě nemůže zastavit . Najíždím si do prvního ostřejšího vracáku , skládám si "gixero" s užasnou lehkostí a řvu si smíchy do helmy něco ve smyslu "WTF" .
Dvojka to ze středu celkem zvládne a tak mířím ven ze zatáčky kterou mám v hlavě označenou číslo jedna .

Následující zatáčky jen potvrzují , že já budu strašně štastnej , majitelům Firestormů se omlouvám , ale tohle je opravdu jinde .
Při první zastávce na cigárko, na mne kamrád a lektor "CBR900RR" huláká něco ve smyslu že jsem se asi úplně po...l v Dubnu . Že jestli hodlám tahat kolena po zemi, tak na mě z vysoka "všichni víme" .

Zcela kategoricky odmítám slovy že jedu naprostou pohodu . Vybaven antenkou na helmě s nápisem "SJ-4000", říká něco ve smyslu večer u piva.
Na ten večer u piva jsem se těšil , a musím uznat že jsem se nechal dobrovolně proplesknout . V hlavě pohoda a člověk to celkem svižně vede.

Jede to pěkně , dole oproti 6.ce "řádku" lepší , ale ze "dvouválu" mrtvo.Střed dobrý ale nesvědčí mě serie. převodového poměru , je to hrozně dlouhý.
na Firestormu jsem taky měnil , tak vím do čeho jdu .Začnu jedním zubem dolů na pastorku .A v utaženějších zatáčkách uvítám lépe jedoucí dvojku . A z "gixera" se stane opravdový 6.kvalt.Pokud to nebude stačit dáme rozetu +1/+2 :)

Pokud někdo z vás dočetl bláboly jednoho "mrdala" až sem , tak vám přeji mnoho štastných km. nejen tuto sezonu.
A pokud se někde potkáme , tak já teda "zdravím" :D

SWENSON83
SWENSON83 napsal 13.05.16 v 17:06

Díky pro Bosse ...a chvalím TRX 850 nedoceněný bike

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 09.05.16 v 08:51 10b.

Suprově a zábavně popsaná mašina. Pobavil jsem se. Jako kdybych na ní seděl taky. Jinak tohle je pro mně jeden z nejhezčích modelů GSX-R.

SWENSON83
SWENSON83 napsal 05.05.16 v 20:08

Tak si říkám jaký jsem byl ko..t když jsem říkal že mě nesmí "čtyřvál" do baráku Člověk stárne a moudří no

cebeer
cebeer napsal 05.05.16 v 11:47 10b.

Je vidět, že si umíš SS užít. Tak hodně štěstí.

RedNRacer
RedNRacer napsal 05.05.16 v 11:39 10b.

Krása a nadšení z jízdy, ať přináší vysmátý ksicht, pokaždé když nasedneš.