Yamaha XT 660 Z Tenere (2010)

Vlastník DannyC
Vloženo 22.4.2016
Aktualizováno 3.12.2016

ze všech stran jsem slyšel: jak jsi moch Afriku prodat? jednoduše.. dal jsem inzerát, za týden byla Afrika fuč a Terezka doma, pro mě asi ideální stroj, něco mezi mastodontem a kroskou

Yamaha XT 660 X: na jančení kolem komína dobrý, delší trasy asi moc ne..
Yamaha XT 660 R: za cenu ojeté Tenere mohla být XT660R skoro nová, ale Tenere je hezčí

První dojmy - zvykal jsem si na jednoválec, víc řadit a víc o tom přemejšlet, lepší ovladatelnost motorky, menší váha, dle mě lepší posaz, jedovaté brzdy.. nastartuju a jedu..

Doplňky na motorce - KN+Scorpiony, padák SW-motech, plech pod motorem místo plastové parodie na kryt, origo kryty rukou, plotna s brašnou touratech

Pokud někdo hledáte enduro, nechcete velkého a těžkého mastodonta a zase něco, co je bytelnější a větší než kroska (a lépe se na tom sedí), je Tenere jasná volba. Někdo může namítat výkon - ano, 35kW není moc ale co, nepotřebuji jezdit 180, zase je motorka lehčí, Minarelli 660ccm motor je dle referencí spolehlivý a ND levné. Mě osobně se jednoválce líbí, tento rok výroby už netrpí takovým cukáním, Scorpiony přidají super zvuk...
Nejsem nějaký detailista, nehoním žádné extrémy a tak nepoznám jestli se rám kroutí a pod. Jezdí se mi na tom dobře a to stačí, položit do zatáčky to také pořádně jde tak co řešit víc
Předchozí majitel mi ji prodával ve stavu nové motorky (zakoupeno na jaře 2014), doufám, že ji v tomto stavu co nejdéle udržím.

NXram
NXram napsal 29.04.16 v 14:29 10b.

Krásná motorka, moc se mi líbí a tohle barevné provedení je asi nejhezčí
Jen škoda že nemá dvouválec, k takovéhle motorce by seděl více

zeke11
zeke11 napsal 22.04.16 v 20:20 10b.

Parádní strojovna...

Zelinář
Zelinář napsal 22.04.16 v 07:37 10b.