Suzuki GSX 750 (1998)

Vlastník Miko26
Vloženo 21.4.2016
Aktualizováno 21.4.2016

Dobra na cestovanie. Motor ktory prezije atomovu bombu, a podvozok by mohol byt lepsi.

První dojmy - Motorku mam 7 rokov. Pamatam si, 17.7.2009. Od kamarata, lestenka. Ta nalepka na nadrzi od tovarne bola ako vcera nalepena. Pekny stroj, nizke sedlo, ladak, ukazovatel paliva, miesto pod sedlom, zadny kufor, velka sedacka( na jazdu vo dvojci som zatial lepsiu motorku nemal). Sadnem, idem.. Vykonu akurat, aj brzdy vladzu, len mekky a nemotorny podvozok. Taka USD predna vidlica by bola lepsia. Hold, na okruh to neni. Teda vobec nieje. Motorka ma velku vahu na prednom kolese. To znamena ze by som doporucil lepivejsiu (2zlozkovu) pneu. Ide sa s tym hned lepsie. Tlmic riadenia by tiez pomohol, no nemal som ho nikdy nainstalovany. Zadne 2 postranne tlmice, iba s moznostou nastavenia tvrdosti pruziny. Viem ze Inazuma 1200 ma aj nastavenie tlaku. (Taky maly stelovak na nadobke s olejom). Ale toto su len moje naroky. Jazdil som sviznejsie na tom nez by sa jej chcelo. Motor na to ma. Kto mal staru Geesixeru 750 tak vie. Len tento ma menej koni, a viac NM. Na 6 to dokaze ist 50 a vobec netuka. Co je hlavne pri dlsich trasach uplna parada. Krasny zvuk, taky ostry, vzduchac, pocujete ako to v nom secko pracuje :-) Paci sa mi to. Dojaz na nadrz, raz sa mi podarilo v bosne 350km, len to uz isla na vypary. Rezerva zacne svietit kedje v 18l nadrzi pod 5 litrov 95'oktanoveho benzinu. Co staci na max. nejakych 100km. Pri cestovany kludnym vyletnym tempom spotreba 4,5-5 litrov. Pri vyjazdoch po okreskach s kamaratmi ktory maju sport. ambicie 9-10l/100km. Fakt, nekecam. Ale zazitok parada, stale sa ma chut tocit do 10tis. Potom to uz ide s vykonom dole. A co je dolezite, ide plynulo od zaciatku az po tych 10 tis ot/min. Este sa vratim k palubovke, pekne citatelne analogove budiky. Nalavo otackomer, napravo tachometer, medzi tym v strede, ukazovatel paliva, pod nim maly ramik s indikatormi (smerovky, dialkove atd.) Posadz na mojich 170 cm, dobre. Sedis vzpriamene, kolena nejsu moc zohnute, pohodlne. Max co som dal na jeden zatach bolo 960 km. Ale to neni na kazdy den, bolelo ma secko. Hlavne chrbat. Prezil som... Suzuki GSX 750 Inazuma, je krasny retronahac, ktory si ludia tak ockom radi pozru, ci uz v nedelu na zrmzline v druhom meste, alebo na dolenke pri mori :-)

Motorku bych doporučil pro - Ked bola v seriovom stave tak pre ludi ktory sa chcu vozit a nic neopravovat. Pre cestovatelov, pre milovnikov retro dizajnu, a mozno pre ludi ktory chcu jazdit ako na choppery ale nechcu chopper.

Doplňky na motorce - Na to ze je to momentanbe caferacer, vela veci tam uz nie je. Napriklad kontrolka rezervy, ktora sa neprepina ako u vacsiny karburatorov, ide to samo z potlakom, takze som stal uz par krat pri ceste zo zdvihnutym palcom na benzin

Minuli rok som motorku prestaval na CafeRacera. Chcel som skusit nieco ine, a ked som sa pytal kamosa lakernika ci my s tym pomoze, povedal ze jasne tesi sa na to. Tak som secko zmontoval dole, plasti, nadrz, vyfuk, pristroje, rajdy, kolesa atd. Ostal len ram s motorom. Podsedlovka, nevyrabal som ju, kupil na motoforza.cz , zohnal budiky, nalakovalo sa, zalakovalo, pobrusilo, pozvaralo (hlavne na vyfuky som hrdy, na celom google.com som nenasiel jediny caferacer inazumu ktora by to mala ako ta moja. Pod sedadlom.) A teraz sa spokojne stylovo na tom vozim. Nie ze by to pred tym tak nebolo, len ten zvuk messerschmita co s toho teraz ide je k nezaplateniu

Ps: fotky ked bola v seriovom stave, poxas stavby, a teraz (-;

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 25.04.16 v 15:20 10b.

Krásně sis to vymazlil! fakt supeRR!

mates3
mates3 napsal 21.04.16 v 19:28 10b.

moc pěkná, radikální úprava, já zůstal na půl cesty, Ina zůstala pro dva, manželka se mnou ráda jezdí, ale GSX 1200 by byla lepší. Na měkký podvozek jsem dal progresivní péra a dobrý.

Déjávu
Déjávu napsal 21.04.16 v 11:54 10b.

Mě se to líbí...