Honda NSR 125R (1997)

Vlastník Mařen72
Vloženo 16.4.2016
Aktualizováno 29.6.2023

Moje první motorka na silnici (velká touha si nějakou pořídit, když mám asi půl roku řidičák na 125 :) ), když nepočítám Babettu 210, nějakej skůtr a ..už nevim.

Motorka koupena od Od pána z Hořic :D

Výška jezdce: 1999 cm

První dojmy - Koupě téhle motorky proběhla spontánně, jako nevim. Jednoho poledne v dubnu 2016 jsem projížděl inzeráty, protože jsem se už nemohl dočkat prvního stroje, no a tak jsem si řikal, první stroj, to nemusí být zrovna vysněný duke za 70k, ale postačí něco levnějšího na začátek. Po půl hodině jsme do telefonu zírali s tátou oba, měli jsme rozkoukaný nějaký seriál, tak táta řekl, že do konce toho dílu musím něco poblíž vybrat a pojedeme. Nakonec s mojí velkou nerozhodností jsme skoukli asi 3 díly, ale nakonec se tam ukázala vysněná Hoňda NSR 125... no a tak volám pánovi jestli je volná a mužem se přijet podívat, tak pán řikal, že všechno ok a můžeme vyrazit. Táta sáhl do stolu pro magický obnos 19 000 Kč a jelo se. První dojem: Byl jsem s toho trochu rozhozen, když jsem to viděl, já, zvyklí na motokrosové motorky jen a vidět poprvé tu "velkou silnici." No co tak koukat, šel jsem si jí zkusit, byl jsem rád, že jsem na ní vůbec nasednul, byl to hrozný posez, ještě ta velká vůle v zatáčení, takže když jsem poprvé vyjížděl, jsem se skoro nevytočil. No motorka byla taková ...nevim. Moc se mě to nezdálo. Když jsem se otáčel, tak mě chcípla a nechtěla startovat. Tak tam dojel syn místního pána co to prodával a zkoušel mě pomoct, ale nešlo to. Sice byl zaplý sytič, ale to nikoho neštvalo. Tak mě syn roztlačil a hezky klasicky na dvojku krásně chytla :D. Nebyl jsem moc rozhodnut, ale asi po půl hodině jsem si jí projel ještě jednou, sice zadní odpružení vystřelovalo "jak ďábel", ale nenechal jsem se odradit se slovy v hlavě, že to bude dobrý. :D Nakonec jsem jí vzali, pán slevil na 16k což bylo velice hezké. Samozřejmě po příjezdu domu za tmy, jsem jí musel ještě několikrát otestovat a taky nám vubec nevadilo, že nám při převozu v autě udělala pěknou kaluž, prodavající pán pak argumentoval, že to bylo prej z přepadu. :D Tož, teď na ní jezdim celkem často a jsem spokojen. Pro ty honiče rychlosti a čísel jsem se spolujezdcem vytáhl na poměrně malém kusu silnici asi 123,5 km/h. Jinak jí nějak nehrotím a sám na ní jezdím maximálně 124,6 km/h, více se potom bojím aby mě třeba neupadlo kolo, motorka za 16 000, tak co bych chtěl. :D

Protože jsem chtěl něco levného, rychlého, něco maximálně 125...
No prostě to mám, jezdí to, technickou to má, vypadá to sice trochu hůř, ale jede to asi víc než většina 125 věcí, takže jsem spokojen, na vzhled si moc nepotrpím, ale chtěl bych jí časem asi trochu zvelebit. :D

Edit 2023
Motorka stále funkční. Každej rok ji vytáhnu a a skoro každej rok nastartuju. Dvě sezóny po sobě mi nechytla a tak jsem zjišťoval, čim to je. Pak mě viděl soused (starej Rudlof) u čovky, tak mě poradil, abych vyměnil benzín. Zkusil jsem to a jela.
Teď jsem nuceně musel měnit brzdovku, pač brzda najednou nebrzdila. To jsem dělal poprvý v životě a je to opravdu zážitek :D. Dokonce se to povedlo a to se táta hodně divil, že jsem to já, motokrosař zvládnul.
2022 jsem opravil klakson a blinkr. Už jsem to chtěl vézt do servisu, ale kousnul jsem se a ještě se na ty dva vypadly kontakty podíval (našel je) a připojil a správeno. Teď zas nejde blinkr a musím vyměnit gumy na STK. Tak držte palce. :D Motorka každej rok, až na brzdu, jede krásně stejně. Už jsem ji chtěl prodat a koupit si třeba BMW, ale táta mi řekl, abych si ji nechal. Tak jsem docela rád. :D.