Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Babí léto na Kokořínsku

Vloženo: 19.10.2017, Uskutečněno: 15.10.2017, Zhlédnuto: 12x

Praha, Stodůlky – Horoměřice – Kralupy nad Vltavou – Mělník – 16 – Mladá Boleslav – Bělá pod Bezdězem – Ralsko – Mimoň – Zákupy – Srní u České Lípy – Dubá – Mšeno – Kokořín – Liběchov – Štětí – Krabčice – Veltrusy – Zákolany – Středokluky – Jeneč – Hostivice – Praha, Stodůlky

275 km

Za letošní rok jsme si s bráchou vyjeli jen jednou, když si vezl novou motorku ze Sušice. Teď, na konci sezóny splácíme dluh a plánujeme společný výlet. Problém je v tom, že bydlí v Jičíně. Naštěstí má čas až po obědě, takže nám dává náskok a můžeme se setkat někde cestou. Chce jet s kamarády od Jičína na západ – Českolipsko, Kokořínsko…
Odhaduju, kde budou za dvě hodiny a s navigací na řídítkách vyrážíme na cestu. Počasí se vydařilo. Možná, že je letos poslední teplý víkend, takže jsou silnice plné motorkářů. Až by se jeden umával! Jedeme nejprve do Horoměřic a pak přes první most přes Vltavu nad Prahou – do Kralup. Tady tankujeme a dáváme malé občerstvení. Dál míříme do Mělníka. Silnice číslo 16 není příjemná. Je tu docela velký provoz, hodně náklaďáků a okolí nic moc. Snažím se jet hodně u krajnice, abychom nepřekáželi rychle jedoucím autům. Nikdo tu nedrží předepsanou devadesátku! Prakticky až do Mladé Boleslavi je cesta nudná. Lepší jsou silnice druhých tříd, kde se dá jet pomalu a většinou nemusíte řešit nervózního závodníka v autě těsně za zády.
Vlastně i cesta z Boleslavi do Bělé pod Bezdězem měla podobný charakter. Naštěstí odtud už jedeme po méně rušných silnicích, a hlavně se krajina kolem výrazně změnila. Namísto nekonečné placky s lány polí vjíždíme do oblasti kopečků se skálami a borovými lesy. Aby to ovšem nebyla až taková idyla, silnice z Ralska do Mimoně má tak hluboce vyjeté koleje, že musíte stopu vybírat velmi obezřetně, aby nedošlo k vykolejení 😊.
V Mimoni zastavujeme u supermarketu na nákup svačiny a domlouváme sraz s bráchou. Spolu s kamarády tudy projíždí asi za čtvrt hodiny. Nad mapou vymýšlíme další trasu a už v pěti (na třech motorkách) jedeme směrem na Českou Lípu. V Zákupech odbočujeme vlevo na Srní a Jestřebí. Po devítce pokračujeme do Dubí. Tady opravují silnici a mají hrubě vyfrézovaný povrch. Musím pevně svírat řídítka, aby to s motorkou tolik neházelo. Žádná slast! Velkým zadostiučiněním je ovšem další úsek. Cesta z Dubé do Mšena je jako balzám na duši. Hluboké, zalesněné údolí se skálami, potoky a rybníky kolem zvlněné silničky je v podzimním odpoledni opravdu pohádkové.
Ve Mšeně se odpojujeme od skupiny. Projíždíme Kokořínský důl, šplháme zatáčkami kolem hradu a zanedlouho už zase klesáme k Labi. Ve Štětí přejíždíme řeku a míříme k Řípu. Všude poletují pavučiny babího léta, takže brzy máme na motorce stříbrné třásně.
V okolí Veltrus jedeme kousek po stejné silnici, jako v poledne, ale v Kralupech odbočujeme do Otvovic a kolem Okoře a Ruzyňského letiště do Hostivic a domů.

elvis78 (133) napsal 31.01.2018 v 08:12

Jo a z Dubé na Mšeno je to fakt balzám na duši, jen ta silnice není úplně ok

SlimM (48) napsal 20.10.2017 v 14:02

Musíte se víc snažit, pane správče!

elvis78 (133) napsal 20.10.2017 v 07:49

Pěkný, letos jsem jel jen asi 2x s Milošem a s bráchou ani jednou

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023