Triumph Tiger 800 XR (2015)

Vlastník newjohn
Vloženo 30.3.2016
Aktualizováno 23.2.2017

prostě kus motorky, žádná sériovka(každá věc je skoro dokonalá- někdo se vždy zamysle, jestli to může nějak udělat lépe)

Motorka koupena od FIRMA:Martin Štefl - Martymoto (Říčany) - vše ok, férové jednání

První dojmy - dobrá ovladatelnost dílenské zpracování všestrannost a hlavně 3válec :D

Motorku bych doporučil pro - pro někoho, kdo chce cestovat a zná své limity

Doplňky na motorce - Arrow výfuk, přídavné mlhovky a zobák, padák, mřížka chladiče, kufry Big Husky, zvýšení řidítek

Doplním až najedu nějaký ten tisíc (ještě nezajetá). Ale protože za svých skoro 40000km už vím, co chci. Tak to taky mám :D
Po nájezdu 18000km a 7 měsíců přidávám postřehy, když už opadla ta láska na první pohled.

11/2016
Motorku využívám převážně na silnici, ale občas ji vytáhnu i na nějakou tu šotolinu a právě z toho důvodu jsem pořídil zvýšení řidítek. Jízdu na okreskách si na tříhrnku doslova užívám. Na dálnicích je přibližně do 140 km/h odpor vzduchu nedělá žádný problém, ale nad tuhle magickou hranici při jízdě s kufry by se nějaký ten koník navíc hodil (jsem malého vzrůstu a tak nemám problém s turbulencemi od plexi). Pří jízdě při rychlosti kolem 160km/h (samozřejmě na Německých dálnicích) :D angličák začíná být trošku neposedný. Velkou devízou malého tigra je podle mě elektronika, tempomat, palivové mapy to je to co mě jako "ajťákovi" vyhovuje!

Spotřeba se na dálnici pohybuje cca kolem 7-8 litrů (s boxy a 150km/h) a okresky tak 4,5-5 litrů. V offu to spočtené nemám, ale když jsem jel delší úsek cca 70 km na půlku nádrže, málem jsem nedojel a dával si souboj s palivovým ukazatelem podle kterého jsem ujel asi 15 km i když mi ukazoval dojezd 0km! :D Z mého subjektivního pohledu je jako mínus přední brzda, která by mohla mít větší účinek. Dále nízká poloha řidítek, kterou jsem už vyřešil setem na zvýšení od SW-techu a vyšší cena servisu/dílů, to jsou hlavní mínusy. Celkově je motorka velmi povedená a ze svého pohledu bych vyzvdhl průběh motoru, kvalitní a důmyslné zpracování (prostě má to co mít má a na správném místě-což občas není), tempomat, polohovatelnou výšku sedla. Všem cestovatelům vřele doporučuji jít si vyzkoušet motorku a pak ať každý posoudí sám...

odkaz na videa z cest

Luba_13
Luba_13 napsal 11.06.18 v 13:01 10b.

No pěkný výlet a nedokážu si představit tolika km a takový čas. Ta fotka ,,ostrova“ je super asi pěkný zážitek.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 12.07.17 v 23:33 10b.

pxrao
pxrao napsal 06.02.17 v 13:51 10b.

krásna a super moto

spike-cz
spike-cz napsal 05.10.16 v 20:33 10b.

Klose
Klose napsal 10.04.16 v 14:53 10b.