Ducati Monster 696 (2008)

Vlastník devmixil
Vloženo 28.3.2016
Aktualizováno 4.6.2018

Tak je to Talian v krásném červeném kabátě !

Triumph Street Triple: Nebyla dobrá nabídka a chuť :-P

První dojmy - Když sem ji vezl domů,tak hned po nasednutí a nastartovaní,tak neposlušnost 2válu. Když se člověk rozjede tak hned cítí malou váhu, skvěle ovladatelná motka a ten design k tomu,tak paráda :)

Motorku bych doporučil pro - Kdo ji chce,ať do ní jde :)

Doplňky na motorce - padáky,díly do laku,GPR laufy atd ... ;)

Naprosto něco jiného než GSR. Chtěl jsem vyzkoušet buď dvouvál-Monster nebo třívál-Street Tripla, nakonec padla volba na Taloša. Design, pro mě super,je to krasavec (starší ročníky se mi nelíbí) no co už,každému něco jiného padne do oka.

Jízda na něm,je jako jízda na motokole, neuvěřitelně lehce ovladatelný bajk, váha je opravdu znát,je to skvělé. Motor je oproti GSR čtyřválu chuligoš, GSR byl samet. S výkonem jsem spokojený,myslel jsem,že to bude horší,že mi výkon bude chybět,ale hned po první jízdě sem usoudil,že vůbec, na okresky naprosto dostačující,když to blbě řeknu,tak mi to přijde výkonově stejné-pocitově, i když papír hovoří něco jiného. Pecka ..

nemůžu se dočkat,až bude teplej,nové pneu,až ji pořádně provedu zatáčkama, protože ta obratnost,kterou po přesednutí z GSR cítím,dává napovědět tomu,že tohle bude neuvěřitelný FUNBIKE !!! Navíc,v takovém krásném kabátě. Co se týka brzd,tak opět srovnávám s Modrasem, tady je to opět výhra na plné čáře pro Taliána, radiální Bremba,to se někde projevit musí :)

Zatím máme cca 400km,tak uvidíme, co nám cesty přinesou, ale už teď cítím,že spoustu vysmátých km pod helmou :)

28 850km

Tak, po prvních 1000km můžu říct,že jsem naprosto nadšený s jakou lehkostí se ovládá a jde do zatáček. Jelikož spojka zabírala již na kraji, tak jsem se rozhodl dopřát novou spojku, zároveň s tím olej, zkontrolovat vše ostatní a jelikož druhý majitel toho moc nenajezdil za dobu co ji vlastnil,řekněme skoro nic a jezdil na starších pneu z roku 2010 po prvním majiteli,tak samozřejmě volba padla na nové pneu.Šel jsem jinou cestou a šáhl naopak po nejnovějších od Bridgestone - S21 a vůbec nelituju,prudké brzdy, náklony vše pecka :) Užívám si každou vyjíždku, skvělé ! :)

PS: Už se dívám pomalučku po laďácích

29 970km

Máme za sebou cca 2000 společných km, už se nebudu opakovat, nebo jo, ten stroj mi sedl naprosto ve všem, BOMBA. Obuté S21 jsou perfektní, myslím, že lepší ruku při výběru jsem mít nemohl :) .. Po každé vyjížďce následuje čistění, něž ten zbytek sajratu co zbyde z hmyzu stačí zaschnout .. Přejeto leštěnkou, voskem a je jak ze škatulky<3 ..

30 245km

Jak jsem říkal, tak laďáky nahozené, opět GPR jako na předchozí mašině, italky k italce :) ... Je to 100 a 1 .. Jsem max spokojen + pár menších detailů, gripy na nádrž, decentní proužky na kola, padáky do rámu ... Musím se opakovat,ale je to skvělý FUNbike :)

32 560km

Tak po roku co mám tuhle krasavici,tak nemůžu než chválit, opravdu jsem si vybral skvěle,myslel jsem si,než jsem ji kupoval, že to bude taková roční záležitost a že na jaře se podívám po něčem novém ... ani sem nevěděl,jak jsem se pletl ... Naprosto mě chytla, uchvátila jízdníma vlastnostma,designem, projevem, prostě vším ... Přes zimu byl na řadě servis, kapaliny, seřízení ventilů, rozvody a vše ostatní co bylo potřeba + jsem si ji trochu upravil k obrazu svému, nechal jsem nalakovat stribrne díly do černé - držáky stupaček, stupačky, řadičku, páčku zadní brzdy, řídítka, brýle,rám světel atd ... na vidlu padla volba na fólii + štítek ... padáky v rámu jsem doplnil ještě o padáky do zadní a přední osy :) ... už se těším na teplo, dojedu S21 a koupím ty stejne, výborna guma, najezd počítám tak kolem 6tkm, což hodnotim ok

34 230km

Zadní pneu vydržela přesně 6tkm, což si myslim,že je na tuto pneu super, teď už tam je nová,ta stejná, nemůžu na ní řict ani popel, na předek taky objednána, ovšem na tu si chvilku počkam,neni skladem :-/ .. každopádně předek by minimálně 3tkm ještě dal ... Teď jen jezdit a užívat léto :)

36 120km

Tak sezona se pomalu blíží ke konci :( .. Ještě využít poslední teplý asfalt ... Novinky krom nové STK žádné, už jsem spokojený se stavem,už si jen užívám a kochám se jak mašinou,tak krajinou :)

37 356km

Tak přes odpočinkové období se udělal servis, myslel jsem,že to bude jen o kapalinach popř seřízení ventilů,ale naštestí jsem nechal zkontrolovat i rozvody a udělal jsem dobře :) .. vysypala se napínací kladka,tak sem nechal vyměnit celou sadu, u Ducati si řekli 9 400,- za komplet rozvodovou sadu, vodící + napínací + 2x řemen :) Takže je po komplet servisu, brzdová + spojková kapalina, olej + filtr, vzduchový filtr nový,seřízení ventilů :) ... 14 000,- v pcháču, ale já mám klídek,teď si jen užívat...

37 430km

Už je to tady zase :( ... Ovšem teď to není jako minule,že jsem se rozhodl pro jinou,ale životní priority se mění,a to se bohužel týká i Ducatky. Když se mi pře rokem a půl,narodila dcera,tak už v té době,jsem se rozhodoval,jestli nebude rozumnější si dát nějaký ten rok voraz . Nějak sem to naštěstí to období přešel a užíval si všechny moje "tři holky" společně.

Teď už ovšem asi nastal ten správný čas,kdy se rozhodnout, i když s těžkým srdcem,velice těžkým, že se rozloučíme ... Na cestě totiž máme další ratolest a už je tíha zodpovědnosti opravdu velká, zkoušel jsem to převracet po všech stranách,ale tentokrát jsem se rozhodl, že na prvním místě je samozřejmě rodina, a nechci pokoušet nějakou nenadálou situaci,která může,jak dobře víme, na mašině nastat a ani nedomýšlet,co by se mohlo stát a jaké by to mohlo mít následky ... :( ... Ducatku dávám k dispozici :-/

39 320km

devmixil
devmixil napsal 05.02.21 v 09:50

Uvidime :) Díky

jamalah
jamalah napsal 05.02.21 v 09:30 10b.

Hezký škoda ten konec třeba se k motorkám někdy vrátíš

devmixil
devmixil napsal 25.09.17 v 08:10

Díky,slouží a radost děla velkou !

context
context napsal 23.09.17 v 09:59 10b.

Pěkná mašina tak ať slouží a dělá jenom radost

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:01 10b.