Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník bulldogbiker
Vloženo 23.3.2016
Aktualizováno 23.7.2021

Honda Afrika Twin 1000 !!!
Legendární motorka na kterou motorkářský svět čekal 12 let.
A také to stálo za to,nová Afrika je důstojný nástupce.

Motorka koupena od FIRMA:Honda MCH (Praha 10-Strašnice)

Suzuki DL 1000 V-Strom: Technologicky Suzuki zaspalo
KTM 1050 Adventure: hmm
KTM 1190 Adventure: no honda lepší

První dojmy - Vynikající ovládání jak při manipulaci na místě tak ještě lepší za jízdy. Krásné zpracování detailů motoru a perfektně přehledné dvojice displejů. Ještě těd nevěřím že ji mám v garáži,jdu se kouknou :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo nechce jezdit jen kolem komína :-) !!

Doplňky na motorce - Kryt motoru,sada kufrů original honda,turistické plexi,blastry,diodové blinkry,Vyhřívanéhefty. Atd..

Plexi vcelku slušně chrání před větrem ale na delší trasy namontuji velké turistické které jsem objednal spolu s afrikou.

Čirou náhodou jsem byl od kamaráda obchodního partnera pozván na představení nové Hondy Afrika Twin. Měl jsem v tom období zrovna nakročeno k výběru nové moto (KTM,BMW,TRIUMPF),ovšem od této společenské akce jsem nečekal žádnou velkou změnu. Afrika mne však ve všech ohledech překvapila a již při tomto prvním představení v listopadu 2015 jsem ji závazně objednal.V neposlední řadě mne šokovala a rozhodla cena za kterou mi byla nabídnuta.
Vybral jsem zlatou střední cestu,verzi s ABS + HSTC /kontrola trakce/ a pak začalo nekonečné čekání.Prvních 50 zakazníků v České Republice dostalo k motorce Tripmaster a pamětní knihu, mé pořadové číslo je,, 22 "
Dočkal jsem se až na konci března 2016.Vzal jsem dodávku a přivezl jsem si nejkrásnější Červenou Afriku domů,červená je totiž nej .
Ještě nemám na Africe spz,ale najel jsem už 6 km
Dnes jsem najel prvních 200 km. Afrika potvrdila mé očekávání opravdu je to jediná litrová motorka takto perfektně ovladatelná. Žadné zbytečné vibrace do stupaček ani řidítek.Stupačky nevypadají ale jsou pohodlné.
Mám najeto cca 400 km. Motor Afriky je opravdu výborný,není to ucukané jeko TDM ale stále to má charakter hrubého dvouválce. Ovšem elasticita motoru je neuvěřitelná,fakt perfektní průběh Hodná HOnda a brutál zátah ,to vše bez nějakých propadů výkonu a perfektě dávkovatelné.Když sesednu z Afriky připadá mi KTM adventure jako uškubaný veterán. No prostě si člověk rychle zvykne a rád se vrací na kultivovaný motor Afriky. Hlavně při jizdě v nízkých otáčkách a menších rychlostech to máte krásně v ruce jako lehkou moto. V ovládání do 50km /h prohrává KTM na plné čáře. Samozřejmě při dálničnich přejezdech je 110kw KTM adventure znát. Afrika má jen 70kw ale pro mne uplně dostačujících. Zatím jsem ve všech ohledech spokojen.

ABS na nové Africe funguje skvěle,je to myslím už jiná nová generace abs než byla na motorkách se kterými jsem jezdil. Zadní kufr už používám a vše ok,boční kufry zatím zkušenost žádná.

Spotřeba je okole 4,5l až 5,5l a to stále zajíždím. Zatím velká spokojenost !!
30.

S Afrikou si výborně rozumíme,je to opravdu povedená motorka.

Afrika má najeto 1000km a tak šla na garanční prohlídku. Honda liberec za 3600kč.
.Afrika je fakt špičková!!
Koupil jsem menší tankvak od GIVI a tašku na zadní madlo. Prošlo to testem na cestě Slovensko Madarsko.Jel s námi Ondřej Klymciw a chválil ovladatelnost Afriky.Fotky doplním.
15.6.2017
Afrika slouží výborně bez jakýchkoliv závad..Tento měsíc jsem na ní dal podruhé slovensko polsko cca 3tis km. Výborná na cestování po asfaltu i mimo silnicy.
Afrika šlape jako hodinky , žádná závada a velká spokojenost.
Opravdu výborná spotřeba, až mne to překvapuje. Samozřejmě když letíme kudlu tak to žere víc.

20.3.2018
Afrika bez jakýchkoliv problémů.

5.1.2019
Afrika bez jakýchkoliv problémů. Ale to se dalo čekat.
Na zimu jsem jí udělal garáž v kanceláři a moooc jí to tam sluší !!!

25.1.2019
Afrika je v kanclu a já asi koupim ještě jednu
jo jdu do toho, červenou prodám a koupím bílou

nobady
nobady napsal 27.12.18 v 20:44 10b.

Zdravím,jakožto hondista jsem pořídil novou Afriku a jsem nadšenej jako Ty. Nicméně jsem uvažoval i o Traceru . Zajímalo by mne ( určitě nejenom mne) přímé srovnání -silné i slabé stránky obou motorek .Myslíš ,že bys to jako člověk,který obě sedlá dal?? Díky

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.12.18 v 21:39 10b.

CB1000R
CB1000R napsal 14.12.18 v 16:01 10b.

Moc hezkej bike

AfricaTwinL2
AfricaTwinL2 napsal 26.04.18 v 07:08 10b.

HELLS66
HELLS66 napsal 09.03.18 v 10:10 10b.

Mooc pěkná motorka...