Kawasaki Versys 1000 (2016)

Vlastník PanIvo
Vloženo 22.3.2016
Aktualizováno 3.9.2020

Vloženo: 01.06.2017, Uskutečněno: 19.05.2017, Stav tachometru: 33000 km, Zhlédnuto: 23x

Krásných deset dní motodovolené, strávených s manželkou a tentokrát s osmi přáteli, celkem na šesti motorkách. Cesta vedla po vlastní ose přes Stubaital v Rakousku, kde byl sraz všech účastníků a druhý den do Livorna na trajekt. Třetí den po vylodění na Sardinii, jsme po legendární SS 125 a obědě v Cala Gonone dojeli do Arbataxu, který nám sloužil po celou dobu pobytu jako základna pro každodenní výlety po celé Sardinii. Každý den jsme po krásných cestách, plných úžasných zatáček, ujeli v průměru přes 300 kilometrů. Vždy ráno po vyjetí z hotelu se vytvořila kolona motorek z celého Arbataxu, mířící do zatáček v horách. Po ujetí deseti kilometrů a projetí přes pár křižovatek v horách, byl najednou člověk sám. Každé ráno mě vždy překvapila ohromná absorpce klikatých silniček, když se tam „ztratilo“ takové množství motorek. Pak už jenom držet otáčky motoru mezi pěti a osmi tisíci otáček, většinou na dvojku a brousit centrální stojánek z obou stran. Já stojánek, někteří stupačky, ale brousili všichni, nám ubyl minimálně milimetr materiálu z centrálního stojánku na každé straně a byli mezi námi tací co ubrousili „hlásiče“, obrousili stupačky a někteří i boty.
Jeden den jsme jeli na západní pobřeží za Oristano na maják a jindy na stolovou horu Monte Minerva. Výjezd po šotolinové cestě na tuto horu, byl zážitek sám o sobě. Na zpáteční cestě jsme vylepili samolepku naší výpravy na passu Grenna Silana.
Závěrem chci poděkovat našim ženám (batůžkům), za trpělivost a odvahu, kterou projevili při našem skotačení v neskutečném množství zatáček. Musím zdůraznit, že žádná z žen nevynechala žádnou jízdu svého motorkáře. Celkem ujeto 4002 kilometru za deset dní v ohromné euforii. Krásný zážitek.

soklik (1) napsal 03.05.2020 v 16:00

Super,jak se chová motorka ve dvou na té nezpevněné cestě,jaká je průjezdnost mírného terénu na těch silničních gumách?Díky

BP56 (27) napsal 23.09.2017 v 16:37

Zdravím, musel to být super zážitek. Byl jsem letos krátce na Sardinii na lodi u kamaráda, kapitán lodi mi vyprávěl o Sardinii, kterou projel na motce. Snad to někdy taky podniknu. Letos jsem byl se syny a kámošem opět v Alpách na pár dnů a jinak po ČR max pohraničí A. Hodně spokojených . Bramborář z K.H.

madmach (1) napsal 13.06.2017 v 18:57

Super!

Šimi57 (-3) napsal 06.06.2017 v 18:46

Jo, byl jsem tam s nimi (Kawa GTR). Ten krátký článek jen naznačuje jak to bylo super. Určitě by to bylo na delší vyprávění. Pisateli děkuji za organizaci. Sardinie je motorkářský ráj.

PanIvo (11) napsal 05.06.2017 v 17:44

Určitě ano.

RaďaB (0) napsal 05.06.2017 v 09:38

tak tam se musím taky někdy podívat,vypadá to nádherně ,neplánujete to zopakovat?

Pidoo (0) napsal 04.06.2017 v 10:33

jedním slovem nádhera snad se tam taky někdy podívám

panLeos (0) napsal 03.06.2017 v 08:12

Bylo to krásné. Děkujeme. Kdo může, ať tam jede. Sardinie je země, která má ráda motorky.

Dan204 (0) napsal 02.06.2017 v 20:51

Michal-Kóša (2) napsal 02.06.2017 v 17:56

Bylo to super. Má ten kluk pravdu

31081 (666) napsal 02.06.2017 v 08:09

• Nové stupačky SW-MOTECH EVO.

Při pravidelném servisu v OUDAMOTO jsem nechal, mimo jiné, vyměnit již ošlapané originální stupačky za nové od výrobce SW - MOTECH. Stupačky jsou plně stavitelné jak na výšku tak sklon. Jejich plocha je asi trojnásobná o

Vloženo: 23.02.2018
    Uskutečněno: 22.02.2018
  • Snížení stupaček spolujezdce a montáž zahrádky.

Dnes jsem si vyzvedl Versyse ze servisu, kde proběhla výměna řetězové sady, brzdových destiček a opět novou, již čtvrtou sadu osvědčených DUNLOP Roadsmart III. Celkově byl proveden preventivní servis a promazání před do

Vloženo: 18.05.2017
    Uskutečněno: 18.05.2017
  • KAWASAKI setkání na Seči.

V sobotu 29. dubna 2017, jsme se s kamarádem Jirkou zúčastnili Kawasaki setkání na Seči.Vyjeli jsme po sedmé hodině ranní a teploměr ukazoval jeden stupeň nad nulou. Mezi obcí Nečeradec a Horní Lhota nás trochu vyděsila

Vloženo: 29.04.2017
    Uskutečněno: 29.04.2017