BMW R 1200 RT (2009)

Vlastník JardaJC
Vloženo 14.3.2016
Aktualizováno 27.1.2018

Motorka pro delší jízdy po kvalitních silnicích. Na okreskách se trochu její přednosti vytrácejí.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I)

BMW R 1150 RT: Synovi se víc líbila 1200-ti stovka

První dojmy - Po padesáti kilometrech je těžké něco hodnotit. Takže opravdu jen první dojmy. Přední brzda opravdu ostrá ale rychle jsem si zvykl. Na co mi těch 50 km nestačilo je sžít se s řazením. Po státovce dobrý, po okreskách bych se uřadil. Řazení je jemné, řadička neklade žádný odpor, takže občas nevím jestli jsem přeřadil nebo ne.

Motorku bych doporučil pro - BMW R1200 RT bych doporučil alespoň trochu vyježděnému jezdci na delší cesty po dobrých silnicích.

Doplňky na motorce - Nemám nic speciálního. Vyklápěcí plexi, vyhřívané rukojeti, počítač, tři origo kufry a méně obvyklou barvu. Černou.

Zde jsou mé subjektivní názory po 1 hodině jízdy.
Brzdy velmi dobré, s přední je potřeba jemnější zacházení.
Motor má dobrý zátah. Vadí mi rychlý pád otáček při ubrání plynu.
Pérování stavěné spíše na kvalitní silnice. Na okreskách jsem dost poskakoval a dostal jsem i pár ran do zad. Ale múže to být chybné nastavení.
Vzhledem na velikost a hmotnost motorky je velice lehce ovladatelná a hbitá.
Největší oříšek je pro mne řazení. Řadička neklade žádný odpor, řazení nedoprovází ani žádný zvuk (srovnávám s Dragstarem) takže si nejsem 100%-ně jistý, jestli jsem přeřadil. 6 převodových stupňů dobrých pro cestování po hlavních silnicích ale jakmile jsem najel na okresky, tak bych se uřadil. Stejné při průjezdu obcí. Pokud chci opravdu dodržet 50 km/h musím dát za 3 aby motor při výjezdu z obce nevibroval. To ale může být ovlivněno mojí hmotností. Motor si asi myslí, že jedou dva hubenější jezdci.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:15 10b.

rudirt
rudirt napsal 14.06.16 v 14:24 10b.

Moc pěkná s jemnou grafikou.10 bodíků a přidej zkušenosti.
Mnoho pohodových km, na řazení si zvykneš, koukej na displej...
Kolama dolů!!!

lklouda
lklouda napsal 01.06.16 v 10:31

Tak oboum hubeným jezdcům přeji hodně šťastných kilometrů.

Petr_TA
Petr_TA napsal 01.06.16 v 09:22 10b.

Luxusní dostavník
Jenom na ty blinkry si ne a ne zvyknout
10b

GSmotottka
GSmotottka napsal 07.04.16 v 20:30 10b.

krásná-taky o TR uvažuji,vlastním staré GS,jezdím v okolí Jičína a stál bych o společnou schůzku.
Okouknout,předat informace atd.Zkrátka někoho zpřízněného z blízkého okolí.
775 208 705 v případě zájmu.