renocar_unor

Yamaha MT-07 Moto Cage (2015)

Vlastník XJára
Vloženo 14.3.2016
Aktualizováno 17.11.2016

Skvěly společník, atraktivní, agresivní, vždy středem pozornosti

Motorka koupena od FIRMA:Technik motosport Zlín (Kostelec) - Maximalní spokojenost, co jsem od kluku potřeboval, vyšli mi vstříc. Servisuji u nich a se servisem také spokojenost, jak po 1000km, tak i při koupi a výměně výfuku. 1.4. druhý servis, výměna oleje a pod. Opět vše dle mých představ. Skvělá komunikace i ohledně doplňků, které chci dokoupit a instalovat na moto. jde vidět, že kluci jsou na správném místě. Jak prodejci tak servis.

Suzuki GSR 750: důvod neuveden
Kawasaki Z 750: důvod neuveden
Kawasaki Z800: důvod neuveden
Yamaha FZ8 N/S: důvod neuveden

První dojmy - MT 07 ve verzi moto cage me oslovila na dovolené v Chorvatsku, kde jsme si ji poprve všiml a hled mi padla do oka svým ojedinělým vzhledem: Ihned po návratu z dovolené jsme navštívil místního prodejce, kde byla moto skladem a k dispozici. Při první projíždce jsme si hned padli do oka, a veděl jsem, s kým trávím léto. Byla to moje první motorka, takže rozumný výkon, ovladatelnost, ideální podle mně pro začátečníky, co se nebojí zatáhnout za plyn.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych dle sebe doporučil hlavně lidem menšího vzrůstu. Nejlepe se na ní budou cítit začátečníci a to jak muži i ženy. Je snadno ovladatelna a odpustí i začátečnické chyby díky své váze a ovladatelnosti. Podvozek je příjemně tuhy.

Doplňky na motorce - Výfuk Akrapovič MT 07, origo štítek dostal nový převlek, barracuda led blinkry a drzak spz

MT 07 MOTO CAGE je vizualně odlišná od klasické MT 07, a proto cca 20 tis navíc mi stálo za to jít do této odlišné varianty. Především díky tomu, že jsme rád středem poroznosti, a vždy rád vinikám. Moto jsem koupil a hned jsme věděl, že nezůstanu u sériového výfuku. Jednak zvuk nebyl to co jsem očekával, a ani vzhled. Jakmile jsem slyšel AKRAPOVICE na youtube na MT-čku, chtěl jsme jej mít, a začal jsem obvolávat prodejce Yamahy. Do týdne od koupe moto byl namontován i Akrapovic. Úžasný projev 2válcového motoru. Zvuk u motorky je rapidně odlišný a krásně burácející. Moto jsem koupil v srpnu 2015, doposud jsem na MT najel cca 8500km.
Malá recenze: Motorka je úžasná díky své váze, a proto skvěle ovladatelná. Mé nejoblíbenější projižďky jsou městský provoz a zatáčky. Pneu dodávané od výrobce jsou skvělé jak na morku tak i v těchto nižších teplotách, kdy piši recenzi. Pneu dobře drží i při +6°C. Velké plus bych dal digitálnímu budíku. Zobrazuje vše digitálně, a to rychlost, otáčky, teplotu vody, teplotu venkovního vzduchu, spotřebu, aktualní spotřebu, zařazený rychlostní stupeň, čas a především dojezd. Má nejdelší jizda byla 500km za jedno odpoledne, a můžu moto doporučit i na delší cestování. Měřím 175cm, a cestování bylo velmi pohodlné i při delším nájezdu km v jeden den. Dokáži si představit na ní dovolenou k moři cca 1000Km. Jízda je velmi pohodlná, ovšem při delším cestování raději sám. Cestování ve dvou je komplikovanější. Pokud za sebou máte někoho menšího vzrůstu, je problém aby se opíral při brždění o nádrž. Nádrž je poměrně malá. Při brždění tak na svých rukách držíte váhu obou. Spotřeba je úžasná, cca 3,7 - 4,5 litrů 95 oktanového benzínu. Záleží na stylu jízdy. nádž je na 14 litrů, ale kontrolka se mi vždy rozsvítí, kdy je jestě v nádrži 6 litrů, a já dočerpávám 8 litrů.
Motorku určitě doporučuji, pokud se chcete skvěle vyblbnout, užit si výkon motoru s krásným projevem zvuku a nepotřebujete létat přes 200 Km/h. Maximálka moto je cca 210 Km/. Přijatelná pohodová cestovní rychlost je do 150Km/h.
1.4. udělán druhý servis, a to výměna oleje, filtr a kontrola před sezonou, při stavu 9500km. Moto je připravena na další sezónu. Pneu Michelin Pilot Road 3 s mým stylem jízdy vydrží cca 10.000km, nyní vidím životnost zadní pneu na cca 1000km, a přední tak ještě 2000km. Určitě nakoupím stejné pneu které výrobce doporučuje.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:16 10b.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 18.11.16 v 10:12 10b.

Máťa123
Máťa123 napsal 18.11.16 v 09:31 10b.

David_Beer
David_Beer napsal 21.03.16 v 19:27

Mohu potvrdit že Pan Akrapovič dělá po Zlíně pěkný bordel S tím zvukem tě nejde přehlédnout, fakt mazec

Rob187
Rob187 napsal 21.03.16 v 11:37 10b.

Krásná!!