Yamaha XJ 550 (1981)

Vlastník Beast1186
Vloženo 3.3.2016
Aktualizováno 3.3.2016

Můj první japonec, na kterého nikdy nezapomenu. A také jsem s touto Yamahou prožil první motodovolenou s kámošema.

První dojmy - První dojem byl neuvěřitelný! Startér... čtyři válce...vpředu kotouče... a ten zvuk... Po zkušenostech s Jawou panelkou jsem byl v sedmém nebi a užíval si každou jízdu a každý kilometr. Výkon 50 koní tenkrát se mnou taky cvičil!

Doplňky na motorce - Časem jsem si vyrobil zadní nosič na bagáž.

Tenkrát...v roce 1992 jsem nejdříve měl zálusk na Kawasaki Z 550, a vlastně si už ani nevzpomenu, proč jsem tenkrát šáhl po XJ.
Samozřejmě jsem ji hned upravil. Přední kapotu s hranatým světlem, řidítka dolů, abych měl závodní posez. Komplet lak, myslím, že jsem domů přijel na stříbrné motorce. Nové polepy. Otevřít koncovky výfuků, abych byl slyšet. Pevné stupačky. Přečalounění sedla. Olakovat ráfky, aby svítily do dálky...a spousty dalších maličkostí k obrazu svému.
Už si ani taky nevzpomenu kolik jsem na ní najezdil, ale byla naprosto bez problému. Snad jen vzpomínám na prasklé lanko spojky, a to hned druhý den po koupi. A pak netěsnost pod ventildecklem. Jinak jen údržba, jak má být.
Cestování a ovládání bylo v pohodě. Slabší brzdy, ale na tu dobu a po přechodu s Jawičky to bylo o.k.
Fotografie jsou skenované, takže prosím omluvte kvalitku.

XJ500
XJ500 napsal 31.08.17 v 22:08

Stroj času je trefa

Stegy.
Stegy. napsal 28.06.16 v 16:10 10b.

super... to bývaly časy...

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 10.03.16 v 08:39 6b.

stroj času

3neczak
3neczak napsal 07.03.16 v 14:40 10b.

Paráda, samozřejmě 10 bodů.

DaveMB
DaveMB napsal 03.03.16 v 20:06 10b.