Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Chrániče rukou Tramp a závažíčka

Vloženo: 12.03.2017, Uskutečněno: 12.03.2017, Stav tachometru: 30599 km, Zhlédnuto: 100x

Venku už je relativn teplo, tak jsem si trochu hrál. Chtěl jsem namontovat vyhřívaný hefty z Globus baumarktu za 120Kč (z 1300), ale jaksi to tam nešlo na řidítko nasadit až to skončilo zničenym heftem... Tak jsem se na to vyprdnul. Poté jsem nainstaloval (to už úspěšně) závažíčka do řidítek - sice jen 75g, ale i tak myslím že to trochu pomohlo. No a na finále se mi podařilo sehnat originální chrániče rukou na Jawa Tramp. Levý šel nainstalovat vpohodě. Pravý byl trošku problém, protože originální čep páčky brzdy byl 7mm asi a zajištěný segrovkou. S chráničema dodaný čep na matku měl ale 8mm - tj buď vrtat nebo to vymyslet jinak. Nakonec jsem raději nevrtal, protože bych tím "zničil" i pumpu přední brzdy. Taťka mi našel u něj v dílně šroub 7mm s dostatečně rovnou plochou aby to nedřelo páčku. Ten kupodivu pasoval, takže i pravý chránič nainstalovaný. Nechápu čím to je, když Tramp vychází z 640ky a já mám 640ku. Myslel jsem, že to bude jen vyměnit čepy a hotovo. Možná ale mám celou pumpu i s páčkou už měněnou ale (u předchozíc majitelů). Projeto, kryty v tom dnešním relativním chladnu dobrý, závažíčka asi taky.

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018