Yamaha FZ1 Fazer (2009)

Vlastník liter1
Vloženo 27.2.2016
Aktualizováno 28.2.2016

Je to univerzalny bike s čitateľným charakterom

Triumph Tiger 1050: Oproti Yamahe vyššia cena, menši výber v inzercii resp. vela najazd. km a trochu obava o servis..
BMW R 1200 ST: Nudný motor, váha viac na rukách oproti Yamahe, nakoniec aj ten vzhlad...
BMW K 1200 R Sport: Manévrovatelnost na mieste a v nizkej rychlosti, váha na rukách a ani ten podvozok ma nejak nenadchol
Honda CBF 1000: Po dvoch Hondach to chcelo zmenu :) a troška mi tam chýba nejaká tá agresivita.

První dojmy - Po skúšobných jazdách na iných strojoch mi Yamaha hned sadla a vedel som, že to je to, čo hladám. Klasika v podobe japonskeho R4valca, linearny nastup vykonu s dostatočnou rezervou, otočiť sa na úzkej ceste, či manévrovať na mieste-no problem, skrátka od prvej chvíle super pocit.

Motorku bych doporučil pro - pre niekoho, kto už má niečo odjazdené, milovníka rýchlej jazdy, ktorý nechce už na biku nepohodlne ležať,ale mať dosť výkonu vždy po ruke, no zároveň nechce sedlať ťažke svine typu FJR.

Doplňky na motorce - Kufre a topcase Givi

Po hodinách, dňoch, týždňoch strávených na nete zisťovaním informácii o roznych strojoch sa stačilo na nich zviezť a vzať Yamahu, lebo bola naj :) Mal som okrem nej v hľadáčiku hlavne BMW a Triumph, ale nakoniec šli emócie bokom a zobral som pre mňa istotu v podobe japonca. Okrem toho je to perfektné spojenie rýchlej a relatívne pohodlnej jazdy a nízkej hmotnosti stroja.
Motor netreba nejak predstavovať, každý vie :) vyčítaju mu, že to od spodu nejde, no mne vadí iba mierny prepad výkonu okolo 3-4 tis. ot./min. čo bude asi charakter vstrekovania, ale potom to už krásne linearne letí kolko sa jej naloží. Motor je vždy o subjektivnom pocite, takže každý to vníma inak.
Podvozok radšej dlhšie rýchle zákruty, tam je stabilný a istý ako na kolajniciach, ale celkovo mam z neho dobrý pocit, aj keď je naladený dosť komfortne.
Ochrana proti vetru je ok, aj keď s origo štítom to všetko (180cm vysoký) človek vychytá rovno do prilby, no žiadna katastrofa po zvyku z naked biku..
Trocha sa tu konzultovala spotreba, ale mne sa ešte priemernu nepodarilo zmerať, pravda ale je, že mi nejak často bliká to hladové oko :) neriešim, bude sa dať aj do 7 litrov v poho si myslim cestovným tempom.
Túto moto som chcel presne koli tomu, že sa dá jazdiť rovnako sám na lahko a užívať si ten výkon, ako aj mašinu ovešať kuframi a s batožkom sa vydať na dovolenku k moru v relatívnom komforte. Skrátka univerzál...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:33 10b.

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 28.02.16 v 11:10 10b.

Vítej v rodině Fazerů. Já přebíral motorky skoro třičtvrtě roku a vyhrála FZS 1000.Ještě musím pořešit to turistický plégo protože mě fučí do ksichtu.

wsbk
wsbk napsal 28.02.16 v 08:42 10b.