Honda SW 600T (2012)

Vlastník Vakra
Vloženo 22.2.2016
Aktualizováno 22.2.2016

Svižný, pohodlný, praktický a univerzální stroj, nástupce mé předchozí Hondy S-Wing 125

Motorka koupena od FIRMA:Moto Kuňka Pardubice (Pardubice)

Suzuki AN 650 Burgman: Složitost převodovky a dle majitelů časté závady.

První dojmy - Skvělý zátah motoru, stabilní a nezáludná, dobře se klopí do zatáček, palubovka se čtyřmi klasickými ručkovými budíky plus jeden LCD displej, zpětná zrcátka jsou na řidítkách, více by mi vyhovovaly pevná na kapotáži, plnohodnotné velké světlomety (H7).

Po předchozí dobré zkušenosti s Hondou S-Wing 125 jsem hledal větší a výkonější stroj. V hledáčku bylo BMW C 650GT, Suzuki Burgman 650 a více méně náhodou jsem narazil na toto SWčko (2012), ve výborném stavu, dobře vybavené a od velmi solidního prodejce. Tak jsem si jej po zkušební jízdě hned odvezl (12/2015). Najeto mám na něm zhruba 500km, protože čekám na rozšíření řidičáku na A. Jezdím Prahu 50%, dálnici 20%, okresky 30% a plánuju i moto-dovču, proto moje volba zůstává u maxiskůtru. Úložný prostor je k nezaplacení a tak nemusím jezdit s kufrem, neprší na mně, šířka je stejná s předchozím S-Wingem 125, brzdy duální s ABS, jeden kotouč vepředu se zatím jeví jako dostačující, motor má poměrně vekou brzdnou sílu, takže brzdy používám minimálně. Výfuk je příjemně tichý, při brzdění motorem umí zabublat jako velkoobjemová mašina. Spotřeba se po prvních testech zrychlení usazuje někde kolem 4,6 l/100km. Přes zimu jsem udělal velký servis (24tis.km), řemen variátoru 4tis.kč, válečky OK, spojka OK, olej+filtr 600kč, nové obě pneu 3tis.kč, svíčky 600, vzduch. filtr 800kč, přední brzdové destičky 400kč. Dodělal jsem varovné blinkry, alarm, další žárovku do dálkového světla, aby svítily v potkávacím režimu oba reflektory(kvůli bezpečnosti) a vychytal jsem drnčící plasty. Takže je Honda připravena na sezonu. Další poznatky doplním až během sezony, až spolu s Hondou něco zažijeme :)

Ibanezik38
Ibanezik38 napsal 01.03.16 v 16:08 10b.

Dobrá volba pane

Vakra
Vakra napsal 23.02.16 v 21:24

Fotek bude víc, jen co začne jaro ;)

Trinnlee
Trinnlee napsal 23.02.16 v 20:31 10b.

Takova kraska a ty das je jednu fotku...ale je pekna hondicka..v gut barve